more_horiz
PR24 Portal
Section05
alergie u dzieci

Sezon na alergie trwa. Jak radzić sobie z przykrymi objawami?

Wiosną wszystko budzi się do życia. Niestety, tyczy się to również reakcji alergicznych. Z alergiami mamy do czynienia głównie wiosną, ale właściwie dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Wiosną wiele roślin rozpoczyna swoje pylenie, a wszelkie alergie nasilają się. Co więcej, mogą pojawić się także alergie krzyżowe. O tym, jak radzić sobie z alergią i w jaki sposób zmniejszać jej nieprzyjemne skutki opowiedział w audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom Dariusz Iwanow, lekarz medycyny rodzinnej.
Zobacz więcej na temat:  alergia alergie u dzieci zdrowie dziecka Strefa Rodzica radio dla rodziców

Alergia na białka mleka krowiego: diagnostyka i leczenie

Alergia pokarmowa spędza sen z  oczu wielu rodzicom, może obejmować wiele układów i objawiać się w różny sposób: od wysypki na skórze, przez bóle brzucha i krew w kupce malucha do skurczów oskrzeli. Nierzadko bywa, iż objawy u maluszka nie mają tła alergicznego, a diagnoza postawiona została zbyt wcześnie lub niewłaściwie.
Zobacz więcej na temat:  rodzice dzieci wychowanie edukacja Joanna Neuhoff-Murawska zdrowie dziecka alergie u dzieci

Na Zdrowie: alergia to nie wyrok

Już połowa naszego społeczeństwa cierpi na różnego rodzaju alergie. Jednocześnie rośnie też liczba osób chorujących na astmę. Dlaczego tak się dzieje? Czy alergia zawsze prowadzi do astmy? Jakie są skutki społeczne tego problemu? Na te pytania odpowiadał w audycji Na Zdrowie prof. Piotr Kuna – alergolog z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 alergia alergie u dzieci
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem