more_horiz
PR24 Portal
Section05

alert pogodowy

ALERT POGODOWY Czeka nas mroźna noc. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami i gęstymi mgłami

- W nocy na zachodzie spadnie deszcz ze śniegiem i deszcz powodujący gołoledź na drogach - przekazała Ilona Śmigrocka, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jak dodała, wystąpią także mgły osadzające szadź. - To będzie mroźna noc, do -15 st.C - mówiła synoptyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda prognoza pogody zima alert pogodowy społeczeństwo

OSTRZEŻENIA POGODOWE Pogodowy armagedon na południu Polski. Czerwone alerty IMGW. Miejscami spadnie pół metra śniegu

Noc z piątku na sobotę i sobota upłynie w południowej i południowo-wschodniej Polsce pod znakiem intensywnych śnieżyc. Synoptycy spodziewają się, że miejscami spadnie od 15 do ponad 50 centymetrów śniegu. W związku z sytuacją meteorologiczną wydano ostrzeżenia wszystkich trzech stopni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda Radio kierowców alert pogodowy IMGW zima śnieg

Pogoda na wtorek: intensywny śnieg, porywisty wiatr i marznące mgły. IMGW wydało ostrzeżenia

Prognoza pogody na wtorek przewiduje intensywne opady śniegu i temperaturę w okolicach zera albo na lekkim minusie. W rejonie Przedgórza Sudeckiego i w Sudetach spadnie do 15 cm śniegu, na Podkarpaciu ok. 12 cm - poinformował Michał Folwarski z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pogoda prognoza pogody IMGW śnieg zima alert pogodowy IMGW

ALERT POGODOWY "Jesteśmy w siodle barycznym, powstała autostrada dla arktycznego powietrza". Coraz zimniej, możliwe opady śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada w najbliższych dniach coraz niższą temperaturę. Zarówno dziś, jak i w kolejnych dniach w całej Polsce możliwe są też opady śniegu. - Jesteśmy w tzw. siodle barycznym, arktyczne powietrze będzie do nas docierać swobodnie, powstała taka autostrada dla arktycznego powietrza. Wychodzi na to, że zostanie z nami mniej więcej do czwartku - powiedział IAR rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda alert pogodowy IMGW społeczeństwo prognoza pogody mgła zima śnieg

ALERT POGODOWY Skutki silnego wiatru. 3 tys. odbiorców bez prądu na Warmii i Mazurach, setki interwencji straży w całej Polsce

Ponad 3 tys. odbiorców w woj. warmińsko-mazurskim nie ma w piątek rano prądu wskutek awarii spowodowanych silnym wiatrem - poinformowały służby wojewody. W ciągu minionej doby straż pożarna odnotowała w regionie 87 interwencji związanych z pogodą. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda alert pogodowy IMGW społeczeństwo prognoza pogody mgła wiatr straż pożarna prąd

ALERT POGODOWY Noc niebezpieczna dla kierowców. IMGW zapowiada opady deszczu ze śniegiem i gołoledź

Michał Kowalczuk, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, powiedział, że "w nocy z poniedziałku na wtorek prawie w całym kraju spadnie deszcz". - Na Kujawach, Mazowszu i Lubelszczyźnie pojawią się opady marznące powodujące gołoledź. Na północnym wschodzie należy się spodziewać także śniegu. Na zachodzie - mgły - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda prognoza pogody śnieg mróz kierowcy kierowca alert pogodowy społeczeństwo

POGODA "Warunki raczej zimowe". Weekend ze śniegiem, opadami marznącymi i oblodzeniem

- W sobotę niebo prawie w całej Polsce przykryją chmury, z których spadnie deszcz i śnieg. Termometry pokażą od minus 1 do 5 stopni Celsjusza - przekazała Anna Woźniak, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W weekend wystąpią opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Miejscami pojawią się opady marznące, a także oblodzenie - relacjonowała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda IMGW prognoza pogody Radio kierowców alert pogodowy