more_horiz
PR24 Portal
Section05
alkohol

Lubuskie: Mając ponad 2 promile przyjechał do sklepu po alkohol

Dzięki reakcji będącego poza służbą policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie (Lubuskie) 48-latek, który po pijanemu zdecydował się pojechać autem do sklepu po kolejną butelkę alkoholu, nie uniknie odpowiedzialności.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody pijani kierowcy kodeks drogowy alkohol alkomat prawo POLSKA regiony policja mandat

Żona Ryszarda Kalisza skazana za jazdę po alkoholu. Wiemy, jaką karę wymierzył sąd

Sąd Rejonowych dla Warszawy orzekł, że "Dominika K. winna jest zarzucanych jej czynów".  Żona znanego polityka i adwokata Ryszarda Kalisza została skazana między innymi na karę 1 roku i 8 miesięcy prac społecznych. Adwokat oskarżona była o prowadzenie samochodu po pijanemu i narażenie syna na niebezpieczeństwo.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa sądownictwo alkohol samochód Ryszard Kalisz

Wzrośnie opłata za kurs reedukacyjny dla kierowców jeżdżących po spożyciu alkoholu

- Ministerstwo Zdrowia skierowało do konsultacji projekt, zakładający zwiększenie z 400 do 500 zł opłaty za kurs reedukacyjny dla kierowców, którzy kierowali pojazdem po alkoholu.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy pijani kierowcy rocznica alkoholizm alkohol drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze POLSKA społeczeństwo ŚWIAT prawo finanse

Lubuskie: Pijani jechali motorowerem, a na widok policjantów próbowali uciec do lasu

Policjanci z Krosna Odrzańskiego (Lubuskie) zatrzymali dwóch młodych ludzi, którzy próbowali uniknąć kontroli drogowej jadąc na motorowerze. Kierujący nim 22-latek miał prawie trzy promile alkoholu, a jego pasażer półtora - poinformowała we wtorek Justyna Kulka Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony wypadek Radio kierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka radio kierowcow 24 radio kierowcow radio kierowców 24 Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ polskie radio kierowcy prawo lubuskie alkohol

Nie jeździmy po alkoholu. "Odpowiedzialny kierowca to trzeźwy kierowca"

Właśnie rozpoczyna się majówka, czyli czas odpoczynku, spotkań przy grillu oraz podróżowania. Podczas wyjazdów samochodów pamiętajmy, żeby nie wsiadać za kierownicę po alkoholu. - Tylko trzeźwy kierowca to myślący i odpowiedzialny kierowca - mówi w Programie 1 Polskiego Radia sierżant sztabowy Jakub Bagiński ze słupskiej Policji.
Zobacz więcej na temat:  kierowcy drogi bezpieczeństwo alkohol Patryk Kuniszewicz Klaudia Porębska

"Podwójny gaz" – weekendowy problem na drogach

Majówka to czas wyjazdów i spędzania czasu także w towarzystwie alkoholu. Co roku, właśnie w te dni, na polskich drogach dochodzi do wielu kolizji i wypadków. Ich przyczyną bardzo często jest fakt, że kierowca jechał "na podwójnym gazie". Co robić, kiedy mamy podejrzenia, że samochód przed nami jest kierowany przez osobę będąca "pod wpływem"?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo alkohol samochód przepisy drogowe Łukasz Sobolewski Trójka bezpieczeństwo na drodze

Bulwary Wiślane. Warszawski ratusz przeciwko zakazowi spożywania alkoholu "na schodkach"

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski skarży się na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który przywraca stały zakaz picia alkoholu na Bulwarach Wiślanych. Ratusz nie zgadza się z zakazem i chce, aby picie alkoholu nad Wisłą - po zniesieniu stanu epidemii - było legalne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Wisła alkohol Rafał Trzaskowski sąd społeczeństwo czas wolny relaks koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 zdrowie epidemia

Gorzów Wielkopolski: Policjant rozbił nieoznakowany radiowóz o latarnię, był nietrzeźwy

- W niedzielę rano, w Gorzowie Wielkopolskim doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nieoznakowanego policyjnego radiowozu drogówki. Kierujący nim funkcjonariusz uderzył w latarnię. Okazało się, że był nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo społeczeństwo policja alkohol bezpieczeństwo na drodze kierowca kierowcy policja polska Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców Gorzów Wielkopolski regiony

Jędrzej Kitowicz, uważny obserwator obyczajów i prekursor etnografii

Jędrzej Kitowicz żył długo, a żywot miał barwny. Był urzędnikiem, podróżnikiem, żołnierzem, konfederatem barskim, a księdzem został już pod koniec życia i nawet uzyskał probostwo w Rzeczycy. Ale przede wszystkim był uważnym obserwatorem, a swoje spostrzeżenia zawarł w dziele "Opis obyczajów i zwyczajów za panowania Augusta III". Zmarł 3 kwietnia 1804 roku w Rzeczycy.
Zobacz więcej na temat:  Jędrzej Kitowicz Rzeczpospolita kuchnia polska alkohol zwyczaje Stanisław August Poniatowski

Małopolskie: Kierowca był tak pijany, że zasnął za kierownicą

- Policjanci zatrzymali w Zatorze 49–latka, który był pod tak silnym wpływem alkoholu, że zasnął w swoim seacie na środku drogi. Miał w organizmie 3 promile – zakomunikowała rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo społeczeństwo policja alkohol bezpieczeństwo na drodze kierowca kierowcy policja polska Częstochowa Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka radio kierowcow 24 radio kierowcow radio kierowców 24 polskie radio kierowców online polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ polskie radio kierowcy

Konfiskata auta, czyli metoda na pijanych kierowców

Ministerstwo Sprawiedliwości nie powiedziało ostatniego słowa w sprawie kar nakładanych na niepokornych kierowców - szczególnie dla tych jadących na podwójnym gazie. Nowością ma być możliwość konfiskaty auta przez funkcjonariuszy. Czy takie rozwiązanie da nauczkę nieodpowiedzialnym kierującym?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy prawo ŚWIAT POLSKA społeczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze kary Polskie Radio alkohol pijani kierowcy

3 miesiące po aktualizacji taryfikatora. Czy coś się zmieniło?

Za nami trzy miesiące obowiązywania nowego taryfikatora. W styczniu liczba kierowców karanych mandatami znacząco spadła – jeździliśmy wolniej, a drogi stały się bezpieczniejsze. Jak jest teraz, gdy przyzwyczailiśmy się do wyższych stawek kar, a media nie „podkręcają” tematu?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo bezpieczeństwo policja policja polska bezpieczeństwo na drodze kierowca kierowcy samochody samochód alkohol pijani kierowcy prawo regiony Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ polskie radio kierowcy Radio kierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka radio kierowcow 24 radio kierowcow radio kierowców 24 Polskie Radio

"Diagnoza medyczna jest podobna". Piotr Jabłoński o uzależnieniach od alkoholu i narkotyków

- Diagnoza medyczna zalecana przez WHO w kwestii uzależnień od alkoholu i od narkotyków jest podobna. W przypadku uzależnień behawioralnych sytuacja jest bardziej skomplikowana - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dyrektor Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom Piotr Jabłoński. Gościem audycji była również zastępca dyrektora Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom Katarzyna Łukowska. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 uzależnienia narkotyki alkohol alkoholizm internet społeczeństwo zdrowie WHO Światowa Organizacja Zdrowia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem