more_horiz
PR24 Portal
Section05

Ameryka

Elon Musk twierdzi, że bojkot reklamodawców zabije platformę X. "Nie ulegnę szantażowi"

Bojkot reklamodawców może zabić firmę - powiedział w środę właściciel platformy X Elon Musk w wywiadzie na konferencji "New York Timesa". Jednocześnie w niecenzuralnych słowach powiedział reklamodawcom, którzy go "szantażują", by odeszli. Przyznał jednocześnie, że błędem było zamieszczenie wpisu popierającego antysemickie teorie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ŚWIAT twitter elon musk USA Ameryka

Zmarł Henry Kissinger. Amerykański polityk i dyplomata miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger - amerykański polityk i dyplomata, były doradca do spraw bezpieczeństwa narodowego i sekretarz stanu USA podczas prezydentury Richarda Nixona oraz Geralda Forda. Był profesorem nauk politycznych Uniwersytetu Harvarda i laureatem Pokojowej Nagrody Nobla. Miał sto lat. Zmarł w swoim domu w Connecticut.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Henry Kissinger śmierć odeszli 2023 polityka dyplomacja

Claude Lévi-Strauss urodził się 115 lat temu. "Chciał z antropologii uczynić naukę ścisłą"

– Posługiwał się liczbami, wzorami, wykresami. Główną cechą jego strukturalizmu jest to, że sprowadza wszystko do krystalicznej struktury, jaką w ostateczności jest wykres geometryczny – mówili w Polskim Radiu filozof Barbara Czerska i antropolog Jan Suliga.
Zobacz więcej na temat:  Claude Lévi-Strauss antropologia Francja HISTORIA Brazylia Ameryka Południowa Ameryka Północna Ameryka USA NAUKA KULTURA literatura Indianie

W USA rozpoczyna się Święto Dziękczynienia. Ulicami Nowego Jorku przeszła specjalna parada

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych obchodzą jedno ze swoich najważniejszych świąt - Święto Dziękczynienia. Ulicami Nowego Jorku przeszła spektakularna parada Macy’s. Wkrótce Amerykanie zasiądą do świątecznych stołów. Prezydent Joe Biden przekazał życzenia amerykańskim żołnierzom i ich rodzinom.
Zobacz więcej na temat:  Święto Dziękczynienia USA Stany Zjednoczone rodzina ŚWIAT Ameryka

Amerykańskie Święto Dziękczynienia. Rodzinne spotkania, pieczony indyk i okazja do wdzięczności

Uroczysta kolacja z indykiem w roli głównej - Amerykanie obchodzą dziś Święto Dziękczynienia. Większość spędzi je wraz z rodziną i przyjaciółmi przy suto zastawionym stole. Wśród świątecznych rozrywek jak zwykle przewidziane jest oglądanie meczów futbolu amerykańskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Ameryka USA Święto Dziękczynienia Jan Pachlowski Piotr Firan Radosław Nałęcz tradycja