more_horiz
PR24 Portal
Section05

ANALIZA

ANALIZA Wszystkie grzechy Katarczyków. Mundial w cieniu skandali

Piękne futbolowe tradycje, prawdziwi fani i tolerancja dla wszelkich form odmienności - taki to będzie mundial. Niestety dopiero ten za cztery lata, kiedy odbędzie się w Ameryce Południowej. Turniej w Katarze, który właśnie się zaczyna, miał poprawić wizerunek azjatyckiego kraju w oczach świata. Zamiast tego zwrócił uwagę wszystkich na bolesne grzechy organizatorów.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Katar 2022 fifa korupcja w futbolu mistrzostwa świata ANALIZA Katar

ANALIZA Kto wygra mundial i na co stać Polaków? Oceniamy drużyny

Mistrzostwa świata w piłce nożnej rozpoczną się już 20 listopada. W katarskim mundialu udział wezmą 32 drużyny narodowe, w tym reprezentacja Polski. Na co stać Biało-Czerwonych? Kto jest faworytem turnieju? Oto przygotowany przez portal PolskieRadio24.pl ranking siły poszczególnych zespołów. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Katar 2022 reprezentacja Polski reprezentacja Francji reprezentacja Anglii reprezentacja Hiszpanii reprezentacja Holandii reprezentacja Danii reprezentacja Niemiec reprezentacja Portugalii reprezentacja Chorwacji reprezentacja Argentyny reprezentacja Brazylii reprezentacja Urugwaju reprezentacja Belgii reprezentacja Kamerunu reprezentacja Australii reprezentacja Iranu reprezentacja Japonii reprezentacja Korei Południowej reprezentacja Kostaryki reprezentacja USA reprezentacja Szwajcarii reprezentacja Meksyku reprezentacja Ghany Reprezentacja Ekwadoru reprezentacja Walii reprezentacja Senegalu reprezentacja Arabii Saudyjskiej reprezentacja Serbii reprezentacja Tunezji reprezentacja Maroka reprezentacja Kanady reprezentacja Kataru ANALIZA

ANALIZA Wyrok w sprawie MH17, zestrzelonego nad Ukrainą. Proces obnażył światu skrywaną prawdę o Rosji

Proces w sprawie MH17 nie tylko ujawnił kulisy zbrodni - zestrzelenia samolotu, ale i obnażył wiele dowodów zaangażowania Rosji w wojnę na wschodzie Ukrainy, począwszy od 2014 roku. Śledztwo dostarczyło także wiedzy o tym, w jaki sposób Rosja kontrolowała wydarzenia w tzw. samozwańczych republikach na terenie Ukrainy. To doświadczenie może dać społeczności międzynarodowej impuls do znalezienia skutecznych sposobów wyciągnięcia konsekwencji wobec Moskwy za popełnione przez nią zbrodnie i metod ochrony przed kolejnymi aktami agresji Kremla.
Zobacz więcej na temat:  MH17 Boeing ANALIZA Ukraina Rosja katastrofa boeinga nad Donieckiem infografika serwis wschodni ONZ wojna 2022 Holandia

ANALIZA Dlaczego uznanie Rosji za państwo terrorystyczne jest tak ważne? To może być pierwszy krok do naprawy ładu światowego

To kwestia, która wydaje się wyjątkowo jednoznaczna: Rosja stosuje terror wobec Ukrainy i państw Zachodu, zatem powinna być określona jako państwo terrorystyczne. Inicjatywa w europarlamencie, wzywająca do przyjęcia rezolucji w tej sprawie, to ważny krok w procesie budowy instrumentarium w obronie przed rosyjską agresją przeciwko Kijowowi i Zachodowi. Polscy europosłowie występują za takim rozwiązaniem ponad podziałami politycznymi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja USA wojna na Ukrainie ANALIZA POLSKA terroryzm

ANALIZA Od morderstwa Politkowskiej do wojny na Ukrainie. Czego śmierć dziennikarki powinna była nauczyć Niemcy i Elona Muska?

Morderstwo Anny Politkowskiej to jedno z wielu dramatycznych ostrzeżeń o naturze Rosji putinowskiej, które Zachód zlekceważył. Wielu nie nauczyło się niczego także po wojnie w Gruzji czy aneksji Krymu. Niestety nawet wojna na Ukrainie nie sprawia, że rozumienie zagrożenia stało się powszechne, co widać choćby po polityce Niemiec, Francji, wypowiedziach Elona Muska.
Zobacz więcej na temat:  ANALIZA ŚWIAT Rosja Ukraina Anna Politkowska Czeczenia Kreml Władimir Putin

Rynek mieszkaniowy w Polsce. Wynajem czy własne M?

Obecnie najem wydawać się może tańszy niż zakup mieszkań na kredyt. Jednak w perspektywie 25 lat zarówno kredyt na dwupokojowe mieszkanie w Warszawie, jak i wydatki na jego najem będą kosztować nawet ponad milion złotych i to przy założeniu, że czynsze i stopy procentowe w tym czasie nie wzrosną - ocenił analityk HRE. Dodał, że ci, którzy decydują się na kredyt, na koniec zostają z mieszkaniem, a tym tylko wynajmującym lokal nie pozostanie nic.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wynajem mieszkań kredyt mieszkaniowy ANALIZA budownictwo

ANALIZA Pekin zrobi wszystko, by Tajwan wrócił do Chin. Jak może to osiągnąć?

Wizyta szefowej Izby Reprezentantów na nieuznawanym przez Chiny za niezależne państwo Tajwanie, choć pełna symboliki i deklaracji wsparcia, nie okazała się szczególnie istotnym wydarzeniem. To próba, podjęta przez kończącą swoje urzędowanie Nancy Pelosi, zapisania się na kartach historii i to bez szczególnej aprobaty dla takiego ruchu ze strony prezydenta USA, Joe Bidena. Niezwykle ważne jest jednak to, co wydarzyło się za kulisami tej wizyty. Wzajemna postawa chińskich władz i społeczeństwa tajwańskiego jest wskazówką co do tego, w którą stronę będzie zmierzać konflikt.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja USA Chiny wojna 2022 Ukraina Rosja Xi Jinping Joe Biden ANALIZA Tajwan TYLKO U NAS

ANALIZA Puchar Polski: Legia i Lubański najlepsi w historii

W poniedziałek o 16:00 finał Pucharu Polski, w którym zmierzą się Lech Poznań i Raków Częstochowa. Od sezonu 2013/2014 decydujący mecz rozgrywany jest na Stadionie Narodowym w Warszawie. To próba podniesienia prestiżu rozgrywek, które nad Wisłą nie zawsze cieszyły się należnym poważaniem. Mimo tego przyniosły wiele niezapomnianych spotkań i zaskakujących triumfatorów.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna SPORT Legia Warszawa górnik zabrze Lech Poznań Raków Częstochowa Włodzimierz Lubański Puchar Polski PZPN Stadion Narodowy ANALIZA

Omikron skutecznie zakłóca największe gospodarki świata. Najbardziej może zaszkodzić jednemu kontynentowi

Omikron uderzy najsilniej w gospodarkę Azji i zakłóci światowe łańcuchy dostaw. Odczują to USA, gdzie należy się spodziewać podwyżki stóp procentowych, oraz Europa. Niemcom grozi spadek PKB - uważają analitycy PZU.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ANALIZA omikron COVID-19 Azja Europa USA wzrost gospodarczy inflacja sprzedaż detaliczna bezrobocie łańcuch dostaw PZU

ANALIZA Rosyjska kleptokracja i Pandora Papers. Krąg Putina, miliony dolarów w offshore’ach, unijne paszporty

Osoby z najbliższego kręgu Władimira Putina, w tym domniemana matka jego dziecka, bliscy i zaufani jego przyjaciół z KGB i Petersburga, takich jak Arkadij Rotenberg, Nikołaj Tokariew, Siergiej Czemiezow, bogaci rosyjscy parlamentarzyści i urzędnicy – to bohaterowie śledztw dziennikarskich, opracowanych na podstawie Pandora Papers. Raje podatkowe odgrywają szczególną rolę, jeśli chodzi o Rosjan.
Zobacz więcej na temat:  ANALIZA Rosja Władimir Putin korupcja