more_horiz
PR24 Portal
Section05

Andrzej Andrzejewski

Edukacja STEAM. Jak powinna wyglądać współczesna szkoła?

Klasyczne uczenie się na pamięć dat i regułek czy bierne słuchanie wykładów są dla współczesnego ucznia coraz mniej atrakcyjne. Lepiej sprawdzają się metody wykorzystujące zarówno kreatywność, jak i nowe technologie. Takim rozwiązaniem, które wychodzi naprzeciw nauczycielom, ale przede wszystkim uczniom jest edukacja STEAM.
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA Witold Lazar internet edukacja szkoła Andrzej Andrzejewski

Dolnośląskie. Akt wandalizmu sprzed 500 lat, który stał się zabytkiem

Czy akt wandalizmu może być zabytkiem? Jeśli pochodzi sprzed pięciu wieków, a zatem z czasów renesansu, to czemu nie? Archeolodzy z Muzeum Regionalnego w Jaworze na Dolnym Śląsku próbują odczytać napisy, jakie zostały odkryte pod malunkiem drogi krzyżowej w dawnej świątyni. Kim byli ich autorzy i jakie treści pozostawili?
Zobacz więcej na temat:  Trójka Mateusz Drozda Dolny Śląsk renesans zabytki muzeum Kościół dolnośląskie Andrzej Andrzejewski

Wojenna trauma. Wystarczy tylko jeden dzień wojny

W Polsce są już bezpieczne, mimo to wciąż bardzo nerwowo reagują na dźwięk np. karetki pogotowia czy przelatującego samolotu. Trauma wojenna sprawia, że osoby, które jej doświadczyły, kulą się, „zastygają” z przerażenia albo np. w panice szukają ukrycia. Jak sobie z tym radzić? Jak pomóc tym, których przyjęliśmy pod dach?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo wojna na Ukrainie stres Andrzej Andrzejewski Witold Lazar Trójka

KGHM ma pomysł na zagospodarowanie nadwyżki prądu z energii słonecznej

Farmy energii stają się coraz popularniejszym sposobem wytwarzania prądu z odnawialnych źródeł. Wielu właścicieli paneli słonecznych zastanawia się, jak spożytkować otrzymywaną nadwyżkę energii. Sposób na jej zagospodarowanie oferuje KGHM. Spółka skupuje prąd bezpośrednio od osób indywidualnych i gmin. Na czym polega projekt? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA fotowoltaika panele słoneczne odnawialne źródła energii KGHM Polska Miedź Andrzej Andrzejewski Mateusz Drozda