more_horiz
PR24 Portal
Section05
Andrzej Duda

Obchody 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego. Apel Pamięci z udziałem prezydenta

Dziś drugi dzień obchodów 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku oraz przypadającego na ten dzień Święta Wojska Polskiego. W Warszawie oraz miejscowościach podwarszawskich odbędzie się szereg wydarzeń upamiętniających wydarzenia sprzed 102 lat. W obchodach udział wezmą także prezydent i członkowie rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA HISTORIA bitwa warszawska Święto Wojska Polskiego Andrzej Duda Mariusz Błaszczak rocznica Bitwy Warszawskiej

102. rocznica Bitwy Warszawskiej. Prezydent Duda: lekcje historii stają się bardzo aktualne

- Lekcje historii sprzed ponad wieku stają się bardzo aktualne, jako wezwanie do wierności wartościom najwyższym, do współpracy w sprawach dotyczących bezpieczeństwa, wolności i dobrej przyszłości Rzeczypospolitej - ocenił prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo bitwa warszawska Święto Wojska Polskiego historia Polski prezydent Andrzej Duda

14. rocznica przemówienia Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi. Ignaczak-Bandych: traktujmy te słowa jako przestrogę

Słowa prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi powinniśmy traktować jako przestrogę i słuchać tego głosu - podkreśliła Grażyna Ignaczak-Bandych, szefowa kancelarii prezydenta, w 14. rocznicę wystąpienia. Zaznaczyła ponadto, że Andrzej Duda kontynuuje misję polityki zagranicznej Lecha Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Lech Kaczyński Andrzej Duda Tbilisi Polityka zagraniczna Polski

85. rocznica rozpoczęcia "operacji polskiej". Prezydent Duda: była wstrząsającym ludobójstwem

"Operacja polska" była wstrząsającym ludobójstwem. Nie można tego nazwać inaczej - podkreślił prezydent Andrzej Duda w liście do zgromadzonych podczas uroczystości przy pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie upamiętniającego 85. rocznicę rozpoczęcia masowej eksterminacji Polaków - mieszkańców Związku Sowieckiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo historia Polski Andrzej Duda prezydent

Wypadek Polaków w drodze do Medjugorie. "Ktoś może być uwięziony pod autobusem"

W polskim autobusie jechały 43 osoby, wielu pasażerów jest rannych, badane są przyczyny wypadku - oświadczył na konferencji prasowej w mieście Varażdin chorwacki wicepremier i minister spraw wewnętrznych Davor Bożinović. Jak dodała szefowa chorwackiej obrony cywilnej Maji Grba-Bujević, "autobus wciąż jest podnoszony i zawsze może się okazać, że pod spodem uwięziony jest jeszcze ktoś z pasażerów, ale mamy nadzieję, że tak nie jest".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Chorwacja wypadek autobus Andrzej Duda służby i bezpieczeństwo

Tragiczny wypadek w Chorwacji. Prezydent Duda: podejmujemy działania, aby pomóc naszym rodakom

Prezydent Andrzej Duda złożył wyrazy współczucia rodzinom ofiar wypadku polskiego autobusu w Chorwacji. Pod Zagrzebiem zginęło 12 osób, a ponad 30 jest rannych. "We współpracy z chorwackimi służbami ratowniczymi i władzami podejmujemy wszelkie możliwe działania, aby pomóc naszym rodakom" - napisał.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Chorwacja wypadek autobus Andrzej Duda służby i bezpieczeństwo

Strefa Zdrowia w Toruniu. Sprawdź, kiedy możesz odbyć bezpłatne badania i konsultacje

W dniach 6 i 7 sierpnia Mobilna Strefa Zdrowia zaprasza na bezpłatne badania specjalistyczne i konsultacje lekarskie w Toruniu, które można wykonać w godzinach od 10.00 do 19.00 na placu przy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu (ul. Droga Starotoruńska 1).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Toruń regiony kujawsko-pomorskie zdrowie społeczeństwo badania Ministerstwo Zdrowia Ministerstwo Aktywów Państwowych narodowy fundusz zdrowia PZU Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda

Prezydent Duda dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung": Ukraina broni także Niemiec

Prezydent RP Andrzej Duda w opublikowanym w poniedziałek wywiadzie dla dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" ("FAZ") powiedział, że "dziś Ukraina broni Polski i Europy, w tym Niemiec; gdyby nie heroiczny opór Ukrainy wobec imperialnych planów Putina, Polsce i krajom bałtyckim groziłaby bezpośrednia dalsza ekspansja rosyjskiej strefy wpływów".
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 Niemcy broń wojna na Ukrainie II wojna światowa Andrzej Duda media ŚWIAT Europa

"Hojność Polaków godna uznania". Gubernator Australii na spotkaniu z Andrzejem Dudą o pomocy Ukrainie

Gubernator Generalny Australii David Hurley przebywa z wizytą w Polsce. Spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą, a wcześniej z premierem Mateuszem Morawieckim. Podziękował Polsce za postawę wobec "okropnej i nielegalnej" inwazji Rosji na Ukrainę. Przyznał, że "Australijczycy patrzyli z uznaniem na niezwykłą hojność Polaków, którzy otworzyli swoje drzwi milionom Ukraińców".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Australia Andrzej Duda Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 polska pomoc

Prezydent Duda: Powstańcy Warszawscy wychowali kolejne pokolenia, które dziś niosą pomoc Ukrainie

- Wolna Polska wstała z ich krwi. Także dzięki nim, po dziesięcioleciach wydobyła się bez strzału na wolność. Wyniosła za sobą pół Europy w 1989 i 1990 roku - powiedział w przeddzień 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie historia Polski Andrzej Duda pamięć prezydent II wojna światowa POLSKA społeczeństwo