more_horiz
PR24 Portal
Section05

Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda: występujemy o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2036 r.

Na Gali Ambasadorów Sportu na II Europejskim Kongresie Sportu i Turystyki w Zakopanem prezydent Andrzej Duda powiedział, że Igrzyska Europejskie organizowane przez nasz kraj okazały się wielkim sukcesem. Uznał, że zawody wstęp do ubiegania się przez Polskę o organizację letnich igrzysk olimpijskich w 2036 roku. - Byłoby to wydarzenie, które będzie budować wizerunek Polski na całym świecie - podkreślił Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda igrzyska igrzyska olimpijskie

Polska podejmuje starania o organizację igrzysk olimpijskich w 2036 roku

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że Polska podjęła starania o organizację letnich igrzysk olimpijskich w 2036 roku w naszym kraju. Jak dodał, rozwój naszego kraju następuje dynamicznie. - Jesteśmy przekonani, że do 2036 r. będziemy mieli Centralny Port Komunikacyjny i sieć połączeń drogowych. Pod względem infrastrukturalnym powinniśmy być zatem gotowi do realizacji takiego przedsięwzięcia - podkreślił prezydent.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo prezydent Andrzej Duda igrzyska olimpijskie

Prezydent Duda: Polska podejmuje starania o organizację igrzysk olimpijskich w 2036 r.

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że Polska podjęła starania o organizację letnich igrzysk olimpijskich w 2036 roku w naszym kraju. Jak dodał, rozwój naszego kraju następuje dynamicznie. - Jesteśmy przekonani, że do 2036 r. będziemy mieli Centralny Port Komunikacyjny i sieć połączeń drogowych. Pod względem infrastrukturalnym powinniśmy być zatem gotowi do realizacji takiego przedsięwzięcia - podkreślił prezydent.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo prezydent Andrzej Duda igrzyska olimpijskie

Rozpoczął się II Europejski Kongres Sportu i Turystyki. "Będziemy świadkami wydarzeń o znaczeniu historycznym"

- Dysponujemy rekordowymi środkami na polski sport – powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, otwierając we wtorek w Zakopanem II Europejski Kongres Sportu i Turystyki. W środę gośćmi wydarzenia będą prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. – Będą mówili o rzeczach wielkich, konkretnych, na miarę naszych ambicji – zdradził Bortniczuk.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kamil bortniczuk Andrzej Duda Mateusz Morawiecki igrzyska olimpijskie

Wizyta w placówce SG we Włodawie. Prezydent i szef MSWiA zapoznają się z aktualną sytuacją na granicy

Podczas wizyty w Placówce Straży Granicznej we Włodawie prezydent Andrzej Duda i minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński zapoznają się z informacją na temat obecnej sytuacji na granicach z Ukrainą oraz Białorusią, a także spotkają się z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Policji i żołnierzami Wojska Polskiego wykonującymi zadania w zakresie ochrony granicy państwowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Andrzej Duda granica Mariusz Kamiński prezydent MSWiA

Prezydent Duda reaguje na słowa Zełenskiego. "W polityce trudno mówić o przyjaźni"

Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie opublikowanym w poniedziałek na łamach "Super Expresu" odniósł się do sporu Polski z Ukrainą dotyczącego zakazu ukraińskiego zboża do naszego kraju. - Nie zapominajmy, że Zełenski jest pod ogromną presją. On wysyła ludzi na front, często na śmierć. Przecież codziennie giną tam ludzie. To nie jest też tak, że w czasie wojny znika opozycja i krytyczne spojrzenie na władzę - powiedział. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda prezydent wojna na Ukrainie Wołodymyr Zełenski zboże polityka

SONDAŻ Prezydent Andrzej Duda liderem zaufania. Spadek Trzaskowskiego

Andrzej Duda wyprzedził Rafała Trzaskowskiego i powrócił na pierwsze miejsce w rankingu zaufania do osób publicznych. Swoje notowania poprawili premier Mateusz Morawiecki i lider PO Donald Tusk - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu. Ponadto na uwagę zasługują notowania Michała Kołodziejczaka. Lider Agrounii zanotował potężny wzrost nieufności o 22,4 pkt do poziomu 64,2 proc.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda embargo rolnictwo rolnicy zboże polityka

Zboże z Ukrainy. Prezydent Duda: polskie władze chcą szybkiego zakończenia konfliktu

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że problemy, które wystąpiły na rynku zboża w związku z importem z Ukrainy, będą rozwiązywane na poziomie władz państwowych. Według prezydenta to problem czasowy i nie należy zań winić zwykłych obywateli państwa ukraińskiego, którzy zmagają się z wojną. Posłuchaj o szczegółach w relacji Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda rolnictwo zboże Ukraina wojna na Ukrainie polityka

Prezydent podkreśla ogromne znaczenie pracy rolników: to dzięki wam przetrwaliśmy trudy ostatniego czasu

- Bezpieczeństwo żywnościowe, samowystarczalność żywnościowa Polski jest ogromną zasługują trudu pracy rolnika, który uświęca ten chleb, będący tradycją naszych ojców. Dziś jest na każdym stole i nie brakuje go, tak jak i innych płodów rolnych. Wraz z naszymi rolnikami i dzięki naszym rolnikom przetrwaliśmy trudy, które były w ostatnim czasie - mówił podczas Dożynek Prezydenckich w Warszawie Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dożynki Andrzej Duda prezydent rolnictwo rolnicy

Embargo na ukraińskie zboże. Prezydent: polski rząd musiał podjąć radykalne decyzje wspierające rolników

- Decyzja rządu, aby utrzymać zakaz sprzedaży zboża ukraińskiego na polskim rynku była słuszna; natomiast trzeba czynić wszystko, żeby tranzyt tego zboża do najuboższych krajów świata był jak największy - powiedział prezydent Andrzej Duda w TVP1 w programie "Tydzień".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda embargo rolnictwo rolnicy zboże GOSPODARKA