more_horiz
PR24 Portal
Section05

Anita Czerwińska

Anita Czerwińska: ustawa o ekonomii społecznej nadała ramy czemuś, co działało od lat

- Co chwilę wdrażamy nowe rozwiązania ekonomii społecznej, by poprawić jakość życia Polaków - powiedziała w Polskim Radiu 24 wiceminister rodziny i polityki społecznej Anita Czerwińska. Jej zdaniem ustawa o ekonomii społecznej "nadała ramy prawne czemuś, co funkcjonowało w Polsce od wielu lat", bo w Polsce jest tradycja ekonomii społecznej, stąd poczucie empatii u wielu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Anita Czerwińska Dorota Kania społeczeństwo ekonomia społeczna

Projekt ustawy o ekonomii społecznej. Czerwińska: osoby zagrożone wykluczeniem zyskują szansę na samodzielność

Podczas debaty nad projektem ustawy o ekonomii społecznej w Sejmie, wiceminister rodziny Anita Czerwińska powiedziała, że dzięki tej temu projektowi "osoby zagrożone wykluczeniem zyskują wsparcie i szanse na samodzielność". Kluby zadeklarowały chęć kontynuowania prac nad projektem w komisji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Anita Czerwińska polityka Janusz Korwin-Mikke Pracy i Polityki Społecznej niepełnosprawność niepełnosprawni

"Ławrow nie musi się martwić o antypolską propagandę". Rzecznik PiS komentuje wpisy Giertycha i Lisa

"Siergiej Ławrow nie musi się specjalnie martwić o antypolską propagandę. Ona jest tutaj gorliwie rozprowadzana przez propagandystów, zanim on coś powie" - napisała rzecznik PiS Anita Czerwińska. W ten sposób odniosła się do wpisów Romana Giertycha i Tomasza Lisa, którzy powielili insynuacje szefa rosyjskiej dyplomacji na temat celów proponowanej pokojowej misji NATO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja polityka tomasz lis Roman Giertych wojna 2022 Anita Czerwińska Prawo i Sprawiedliwość NATO Siergiej Ławrow

Ustawa o obronie ojczyzny w Sejmie. Rzecznik PiS: liczymy na jednomyślność parlamentu

Do Sejmu wpłynął rządowy projekt ustawy o obronności ojczyzny. Jak przekazała rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska. Pierwsze czytanie zostanie przeprowadzone w czwartek. - Będziemy chcieli, żeby to wszystko odbyło się w miarę szybko, sytuacja jest nadzwyczajna - mówi szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki. 
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Terlecki Anita Czerwińska Tomasz Siemoniak Sejm rząd

Klub PiS zdecydował ws. senatora Jana Marii Jackowskiego. "Jednomyślne głosowanie"

Senator Jan Maria Jackowski został wykluczony z klubu PiS za łamanie regulaminu klubu. Informację przekazała rzecznik PiS Anita Czerwińska. Jackowski uznał zarzuty wobec siebie za nieuzasadnione. Poinformował, że będzie teraz senatorem niezależnym i zapowiedział start w wyborach w 2023 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Senat Jan Maria Jackowski Anita Czerwińska

"Czekamy na projekt Ministerstwa Sprawiedliwości". Rzecznik PiS o ustawie dot. Sądu Najwyższego

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska poinformowała, że termin prac Sejmu nad projektami ustaw dotyczącymi Sądu Najwyższego są uzależnione od tego, kiedy zostanie złożony projekt ministerstwa sprawiedliwości. - Wszystko okaże się w najbliższą środę - powiedziała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Ryszard Terlecki PiS Zbigniew Ziobro Solidarna Polska polityka Anita Czerwińska Fit for 55 Sąd Najwyższy sądownictwo Ministerstwo Sprawiedliwości

"To naruszenie wolności słowa". Rzecznik PiS zapowiada skargę do KRRiT ws. przerwanej transmisji w TVN24

Anita Czerwińska, rzecznik PiS, zapowiedziała złożenie skargi do KRRiT na TVN24. Sprawa dotyczy przerwania przez tę stację transmisji konferencji PiS. - To złamanie podstawowych standardów, naruszenie wolności słowa i prawa obywateli do informacji - stwierdziła. PiS domaga się również sprostowania od stacji TVN24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Anita Czerwińska KRRiT Rafał Bochenek TVN Prawo i Sprawiedliwość polityka

Ustawa covidowa odrzucona. Czerwińska: opozycja w nikczemny sposób wykorzystuje pandemię do walki politycznej

- Za to, jak będzie wyglądać walka z pandemią, bezpieczeństwo Polaków, odpowiada cała klasa polityczna. Rozwiązania, które przedstawiamy, natychmiast są krytykowane, torpedowane, atakowane. Opozycja w bardzo niecny, nikczemny sposób wykorzystuje pandemię do walki politycznej - powiedziała rzecznik PiS Anita Czerwińska, odnosząc się do decyzji parlamentarzystów ws. ustawy covidowej.
Zobacz więcej na temat:  Anita Czerwińska Prawo i Sprawiedliwość PiS Sejm polityka COVID-19 Koronawirus w Polsce POLSKA

"Możliwa jest inna przyszłość Europy niż ta narzucana przez mainstream". Czerwińska o Madrid Summit

- Dominujący dotychczas w UE nurt musi zacząć liczyć się z silnym głosem konserwatystów, bo to odzwierciedla nastroje i opinie społeczeństw europejskich - powiedziała rzecznik PiS Anita Czerwińska, podsumowując sobotni szczyt partii prawicowych w Madrycie. Zdaniem wicerzecznika PiS Radosława Fogla zarzuty polityków PO do udziału premiera w tym szczycie nie mają nic wspólnego z faktami.
Zobacz więcej na temat:  Madryt Mateusz Morawiecki POLSKA premier polityka Prawo i Sprawiedliwość Donald Tusk Anita Czerwińska Radosław Fogiel

PO zapowiada projekt ustawy dot. emerytur. Czerwińska: Tusk nagle udaje, że dostrzega seniorów

- Nagle Donald Tusk udaje, że dostrzega emerytów. Przypominam, że za rządów PO była to grupa przez nich całkowicie zapomniana i odrzucona - oceniła rzecznik PiS Anita Czerwińska, odnosząc się do wypowiedzi lidera PO z sobotniego kongresu tej partii. Jak dodała, "całe wystąpienie Tuska to obsesyjne insynuacje wyrażone agresywnym językiem. Żadnych konkretnych, konstruktywnych propozycji".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Anita Czerwińska senior pomoc Prawo i Sprawiedliwość

"Obnażył prawdziwe intencje opozycji". Czerwińska o słowach europosła Ponsa

Rzecznik PiS Anita Czerwińska,oceniła, że "wypowiedź posła PE Estebana Gonzaleza Ponsa dla Euractiv.pl była skandaliczna". - Obnażyła prawdziwe intencje opozycji, której chodzi tylko o to, aby obalić w Polsce demokratycznie wybrany rząd - zaznaczyła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Anita Czerwińska PiS Prawo i Sprawiedliwość polityka inwigilacja pegasus Sejm Senat Parlament Europejski UE Unia Europejska

Szef NIK chce przesłuchania prezesa PiS. Czerwińska: próbuje wymusić rozwiązanie swoich problemów

Prezes Najwyższej Izby Kontroli poinformował o podjęciu decyzji o niezwłocznym wszczęciu pilnej kontroli doraźnej w zakresie nadzoru państwa nad służbami specjalnymi. W jego opinii zeznania w tej sprawie powinien złożyć wicepremier Jarosław Kaczyński. Rzecznik PiS Anita Czerwińska odnosząc się do słów szefa NIK stwierdziła, że "nie pierwszy raz stosuje on takie zagrywki".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński PiS Najwyższa Izba Kontroli Marian Banaś Anita Czerwińska pegasus NIK

"Namawiamy do szczepień". Rzecznik PiS zapewnia, że "rząd robi wszystko, żeby skutecznie walczyć z pandemią"

- Rząd musi wziąć pod uwagę różne głosy, a te głosy czasem są niestety sprzeczne, czasem jest to dyskusja, a rząd w tej sytuacji musi podjąć adekwatną decyzję - oceniła rzecznik PiS Anita Czerwińska. Podkreślała, że "rząd musi wziąć pod uwagę różne głosy, a te głosy czasem są sprzeczne".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Anita Czerwińska Koronawirus w Polsce epidemia

Certyfikacja Nord Stream 2. Czerwińska: oczekujemy od opozycji bezwzględnej lojalności wobec Polski

- Oczekujemy od opozycji, że w sprawie Nord Stream 2 będzie bezwzględnie lojalna wobec Polski i polskich obywateli - powiedziała Anita Czerwińska. Poseł Janusz Kowalski dodał, że mają nadzieję, iż "opozycja będzie wspierać rząd, który będzie walczył przeciwko certyfikacji tego gazociągu". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nord Stream 2 Anita Czerwińska opozycja polityka PiS GOSPODARKA