more_horiz
PR24 Portal
Section05

Anna Fotyga

Ofensywa Chin w UE. Polscy europosłowie wskazują na oczywiste zagrożenie ze strony Państwa Środka

- Ofensywa Chin, na którą przyzwalają niektóre unijne kraje jest niepokojąca - komentują w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką polscy europosłowie - Anna Fotyga i Janusz Lewandowski. Dziś w Pekinie wizytę składa kanclerz Niemiec Olaf Scholz mimo ostrzeżeń nie tylko u siebie w kraju, ale także w Unii Europejskiej. Wcześniej niemiecki rząd zdecydował, że nie będzie blokować zakupu przez firmę kontrolowaną przez chińskie władze udziałów w terminalu kontenerowym w porcie w Hamburgu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Beata Płomecka Anna Fotyga Chiny Janusz Lewandowski

Anna Fotyga: UE musi uszczelniać nałożone na Rosję sankcje

- Rosyjskie zbrodnie wojenne na Ukrainie daleko wykraczają poza "sponsorowanie terroryzmu". Zbrodni nie dokonują grupki maruderów. Są to zaplanowane działania mające na celu sterroryzowanie całego społeczeństwa. Mordów ludności cywilnej dokonują rosyjskie siły zbrojne, stoi za nimi państwo i jego instytucje - powiedziała była szefowa MSZ, europoseł Anna Fotyga (PiS)
Zobacz więcej na temat:  Europa Anna Fotyga Ukraina Rosja Ukraina Rosja

Anna Fotyga: UE musi uszczelniać nałożone na Rosję sankcje

- Rosyjskie zbrodnie wojenne na Ukrainie daleko wykraczają poza "sponsorowanie terroryzmu". Zbrodni nie dokonują grupki maruderów. Są to zaplanowane działania mające na celu sterroryzowanie całego społeczeństwa. Mordów ludności cywilnej dokonują rosyjskie siły zbrojne, stoi za nimi państwo i jego instytucje - powiedziała była szefowa MSZ, europoseł Anna Fotyga (PiS)
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Anna Fotyga wojna 2022 Ukraina Rosja Ukraina Rosja

Eksplozje na Ukrainie. Politycy UE jednogłośnie potępiają Rosję

Unijni politycy potępili rosyjski ostrzał miast na Ukrainie - donosi brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Według najnowszych informacji ukraińskiego resortu obrony rano Rosjanie wystrzelili na Ukrainę ponad 80 rakiet, 43 z nich udało się zestrzelić. Te, które spadły, zniszczyły obiekty cywilne i infrastrukturę w miastach niemal w całym kraju, w tym w stolicy - Kijowie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Ukraina wojna 2022 Beata Płomecka Anna Fotyga

Anna Fotyga: Zachód nie może pójść na ustępstwa wobec Rosji

Była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga powiedziała, że Rosja to imperium, które poszerza swoje terytorium metodami zbrodniczymi. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości była jednym z uczestników debaty "Ludobójstwo putinowskiej Rosji" zorganizowanej podczas VIII Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" w Spale.
Zobacz więcej na temat:  Rosja wojna na Ukrainie Ukraina ŚWIAT Europa Władimir Putin wojna 2022 Anna Fotyga

Anna Fotyga pyta szefa dyplomacji UE o wizy dla Rosjan

Europosłanka Anna Fotyga pyta szefa unijnej dyplomacji Josepa Borrella o wizy dla Rosjan. "12 milionów Rosjan posiada ważną wizę Schengen, z którą mogą podróżować po całej Unii Europejskiej. Społeczeństwo rosyjskie musi bezpośrednio odczuć konsekwencje agresji, by wpłynąć na zmianę całego państwa. Rosjanie nie powinni korzystać z przywileju przebywania na terenie Unii" - napisała była szefowa polskiego MSZ-tu. 
Zobacz więcej na temat:  Anna Fotyga Rosja wizy Strefa Schengen Unia Europejska

Wizy nie dla Rosjan? Europoseł PiS pyta, co UE zamierza robić w tej sprawie

Europoseł PiS Anna Fotyga pyta szefa unijnej dyplomacji Josepa Borrella o wizy dla Rosjan. "12 milionów Rosjan posiada ważną wizę Schengen, z którą mogą podróżować po całej Unii Europejskiej. Społeczeństwo rosyjskie musi bezpośrednio odczuć konsekwencje agresji, by wpłynąć na zmianę całego państwa. Rosjanie nie powinni korzystać z przywileju przebywania na terenie Unii" - zaznaczyła była szefowa polskiego MSZ.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska wizy Rosja wiza Anna Fotyga

Polska zaostrzy kurs wobec Brukseli? Anna Fotyga: strategia jest opracowywana w kręgach rządowych

- Strategia jest opracowywana w kręgach rządowych. Są to przede wszystkim negocjacje rządowe. Myślę, że nie wymaga to żadnej zmiany naszego podejścia. Bo jeśli się spojrzy na głosowania europosłów Prawa i Sprawiedliwości - od lat - w sprawach, które nas żywotnie dotyczą, to jesteśmy przewidywalni - podkreśliła w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Anna Fotyga.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Polska w Unii Europejskiej Anna Fotyga Krzysztof Świątek Unia Europejska polityka

"Naiwne myślenie" Unii o Rosji. Anna Fotyga pyta szefa europejskiej dyplomacji o konsekwencje

"Instytucje Unii Europejskiej nie były wolne od naiwnego myślenia, a urzędnicy »rozumiejący Rosję« zajmowali i wciąż zajmują wpływowe stanowiska" - pisze europoseł PiS Anna Fotyga w interpelacji do szefa europejskiej dyplomacji Josepa Borrella. Polska eurodeputowana apeluje o analizę błędów w europejskiej polityce wobec Rosji i wyciągnięcie konsekwencji personalnych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Anna Fotyga

Anna Fotyga ostrzega: obecne sankcje nie zmuszą Putina do zakończenia wojny

Anna Fotyga, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, była szefowa polskiej dyplomacji i była szefowa kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego podkreśliła konieczność zaostrzenia sankcji wobec Rosji. W rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" polityk zaznaczyła, że dotychczasowe restrykcje są niewystarczające, by wymusić na Kremlu zakończenie agresji na Ukrainę.
Zobacz więcej na temat:  Anna Fotyga sankcje Unii Europejskiej wojna 2022 Ukraina Rosja ŚWIAT Europa

Anna Fotyga: wizyta Joe Bidena m.in. w Polsce ma służyć konsolidacji państw zachodnich

- Wizyta prezydenta Bidena i udział w szczycie NATO, spotkanie z członkami Rady Europejskiej, przyjazd do Polski i spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą mają służyć konsolidacji. Ale teraz już potrzebne są działania, nie tylko przekonywanie - mówiła na antenie Programu 1 Polskiego Radia Anna Fotyga, europoseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja Ukraina Katarzyna Gójska wojna na Ukrainie Anna Fotyga Unia Europejska Stany Zjednoczone Joe Biden

Anna Fotyga: katalog sankcji UE wobec Rosji jest najobszerniejszy w historii, ale to wciąż za mało

- Ubolewam, że nie udało się na tym etapie uzyskać międzynarodowego konsensusu dot. wykluczenia Rosji z systemu SWIFT. Pocieszają mnie słowa premiera Morawieckiego, że rozmowy na ten temat trwają - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Anna Fotyga, europoseł PiS, podkreślając, że "naszym zadaniem jest wywieranie nacisków".
Zobacz więcej na temat:  Anna Fotyga Prawo i Sprawiedliwość PiS Sygnały Dnia POLSKA wojna 2022 polityka serwis wschodni Rosja Ukraina Katarzyna Gójska sankcje Unia Europejska GOSPODARKA Jedynka Ukraina

Anna Fotyga: sankcje wobec Rosji potrzebne były już lata temu

- Przestrzeń konsensusu powiększa się, społeczeństwa mają świadomość, że stało się coś strasznego. Naszą rolą jest uświadamianie, że to nie jest zagrożenie tylko dla Ukrainy, ale dla całego Zachodu, tak zresztą przedstawia to sam Putin w swoich wystąpieniach - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Fotyga, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Władimir Putin Ukraina Donbas serwis wschodni wojna 2022 Antoni Opaliński Anna Fotyga