more_horiz
PR24 Portal
Section05

Anna Will

Ed Sheeran oskarżony o plagiat. Ława przysięgłych uznała go za niewinnego

Tym procesem w ostatnich tygodniach żył cały muzyczny świat. Rodzina Marvina Gaye'a oskarżyła Eda Sheerana, że ten dokonał plagiatu utworu "Let's Get It On", tworząc piosenkę "Thinking Out Loud". Spadkobiercy domagali się gigantycznego odszkodowania w wysokości 100 milionów dolarów, jednak ława przysięgłych uznała Eda Sheerana za niewinnego naruszenia praw autorskich.
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej Patryk Michalski Anna Will Ed Sheeran

Muzyczna majówka w Zakopanem. Startuje 19. edycja Wiosny Jazzowej

W majówkę zapraszamy naszych słuchaczy do Zakopanego. 29 kwietnia rozpoczyna się tam 19. edycja Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej, której będzie towarzyszyć Program 1 Polskiego Radia. - Jak zwykle jest to creme de la creme, cztery dni fantastycznej jazzowej i okołojazzowej przygody - zapowiada Marcin Kusy, dyrektor - redaktor naczelny radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  Zakopane Jazz Marcin Kusy Anna Will muzyka rozrywkowa

"Opowiada o tęsknocie za czymś utraconym". Zespół Feel o singlu "Jedwabna nić"

Z okazji 15-lecia zespołu Feel wydał album zatytułowany po prostu "Feel 5". Jedną z piosenek na nowej płycie jest "Jedwabna nić", w której nagraniu udział wziął Sebastian Riedel. - Piosenka opowiada o tęsknocie za czymś utraconym. (...) Jest zlepkiem myśli, które mają nam odpowiedzieć na pytanie, co chcemy od życia - mówi w "Muzycznej Jedynce" Piotr Kupicha, lider formacji. 
Zobacz więcej na temat:  Anna Will muzyka rozrywkowa Feel Piotr Kupicha piosenka album dżem

"Kochać". Znane piosenki o miłości w jazzujących aranżacjach

- Już jakiś czas temu mówiłam, że moim marzeniem jest wydać jazzującą płytę - zdradza Kasia Nova. Najnowszy album jej autorstwa, pt. "Kochać", zawiera polskie piosenki rozrywkowe z repertuaru takich artystów jak Piotr Szczepanik, Czesław Niemen, Kalina Jędrusik, Violetta Villas, Maria Koterbska, Alibabki czy Marek Grechuta w zupełnie nowych aranżacjach.
Zobacz więcej na temat:  piosenka płyta polska piosenka Anna Will Kasia Nova Jazz muzyka rozrywkowa

"Z głową w górach". Anna Will i "Muzyczna Jedynka" prosto z Zieleńca [POSŁUCHAJ]

Zieleniec to kolejny punkt na zimowej trasie Polskiego Radia. W "Muzycznej Jedynce" było bardzo eklektycznie: zaczęliśmy od rozmowy z Pawłem Turem na temat jego nowej piosenki utrzymanej w klimacie klubowym. Później zaś rozmawialiśmy o Festiwalu Chopinowskim.
Zobacz więcej na temat:  Anna Will muzyka rozrywkowa Zieleniec Fryderyk Chopin Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju muzyka klasyczna