more_horiz
PR24 Portal
Section05
anonymous

Wojna w cyberprzestrzeni. Dr Drosio: ataki hakerskie mają wpływ na morale Rosjan

- Jedna z grup włamała się do rosyjskiego Facebooka, gdzie pojawiły się transmisje z wojny na Ukrainie. Takie rzeczy nie wpłyną na tyle na Rosjan, że wywieszą białą flagę. Mogą jednak doprowadzić do sytuacji, że trudno będzie przekonać zwykłych Rosjan do oficjalnej narracji ws. wojny. Coraz mniej jest zasłony nad rosyjskim reżimem - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. cyberbezpieczeństwa dr Stanisław Drosio.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Ukraina wojna 2022 anonymous hakerzy cyberbezpieczeństwo

Hakerzy z grupy Anonymous zaatakowali niemiecki oddział rosyjskiego Rosnieftu

Grupa hakerów Anonymous uzyskała dostęp do danych niemieckiego oddziału rosyjskiej spółki energetycznej Rosnieft Deutschland GmbH, której szefem rady nadzorczej jest były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder (SPD). Hakerzy podkreślili, że udało im się zdobyć dane "na dużą skalę", a część z nich zniszczyć. Cyberatak został już potwierdzony przez rzecznika prasowego Rosnieftu w Niemczech.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy wojna 2022 hakerzy Rosja anonymous cyberbezpieczeństwo

WYWIAD "Dzisiaj świat hakerom przyklaskuje". Rozmowa z dr Karoliną Małagocką o grupie Anonymous

- Dzisiaj świat hakerom przyklaskuje, ale trzeba pamiętać, że praktycznie nie ma nad nimi kontroli - mówi dr Karolina Małagocka z Akademii Leona Koźmińskiego, odnosząc się do działań grupy Anonymous. - Nikt z branży cyberbezpieczeństwa nie dostaje dokumentacji mówiącej, jak dany atak został przeprowadzony i skąd - podkreśla.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA anonymous hakerzy internet cyberbezpieczeństwo dezinformacja wojna 2022 Rosja Ukraina

Kanały rosyjskiej państwowej telewizji przejęte przez hakerów. Zamiast propagandy filmy z Ukrainy

Hakerzy z grupy Anonymous włamali się w niedzielę do wszystkich rosyjskich państwowych kanałów telewizyjnych - donosi agencja Ukrinform. Na ekranach u odbiorców pojawiły się filmy przedstawiające wojnę na Ukrainie i wzywające Rosjan do przeciwstawienia się rosyjskiemu ludobójstwu na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 hakerzy anonymous telewizja

Hakerzy z Anonymous zablokowali stronę rosyjskiej FSB. Zamieścili krótki komunikat

Grupa hakerów Anonymous zablokowała w sobotę dostęp do oficjalnej strony internetowej rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), o czym przekazano na Twitterze. Na stronie Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej pojawia się komunikat o błędzie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina serwis wschodni wojna na Ukrainie wojna 2022 Rosja konflikty międzynarodowe anonymous Władimir Putin cyberwojna cyberpokolenie
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem