more_horiz
PR24 Portal
Section05

Antoni Macierewicz

"Mamy do czynienia z ewidentną ingerencją". Macierewicz o dowodach na sfałszowanie czarnych skrzynek przez Rosjan

Jak poinformował Antoni Macierewicz, istnieje informacja służb wskazująca, że Rosja podjęła działania, aby dokonać fałszerstwa rejestratora (czarnej skrzynki) ATM-QAR z samolotu Tu-154. - Żaden Polak nie słyszał całości rejestratora głosowego, (..) tylko kopie. Co więcej, każda z nich jest inna. Analiza wskazuje miejsca, w których mamy do czynienia z ewidentną ingerencją - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Antoni Macierewicz Smoleńsk katastrofa samolotu katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska

Komunikat KOR. Jawna obrona robotników przed represjami władz PRL

29 września 1976 roku ukazał się pierwszy numer Komunikatu Komitetu Obrony Robotników - organu prasowego Komitetu Obrony Robotników. Poświęcony był represjom po wydarzeniach czerwcowych oraz pomocy dla rodzin prześladowanych robotników, jednak najważniejszymi informacjami były nazwiska, adresy i telefony członków KOR. 
Zobacz więcej na temat:  KOR Antoni Macierewicz Komitet Obrony Robotników Henryk Wujec Jacek Kuroń Piotr Naimski Radom robotnicy Czerwiec 1976 HISTORIA

Premier Morawiecki: KOR był jednym z najważniejszych ugrupowań opozycyjnych w PRL-u

Premier Mateusz Morawiecki ocenił, że Komitet Obrony Robotników (KOR) był jednym z najważniejszych ugrupowań opozycyjnych w Polskiej Republice Ludowej. - KOR był również organizacyjną i intelektualną podstawą późniejszego NSZZ "Solidarność" - podkreślił szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Komitet Obrony Robotników KOR NSZZ Solidarność Andrzej Duda Order Orła Białego Piotr Naimski Mirosław Chojecki Antoni Macierewicz PRL HISTORIA historia PRL historia Polski

Śledztwo smoleńskie. Sakiewicz: mówienie, że Putin nie mógł się dopuścić zamachu jest niesłychane

- Podstawowym argumentem tych, którzy uważali, że w Smoleńsku miał miejsce zwykły wypadek i że nie należy badać wersji zamachu, było to, że "Rosjanie nie mogli tego zrobić". To płytkie intelektualnie, głupie i szkodliwe. (..) Mówienie, że Putin nie mógł się dopuścić zamachu jest niesłychane - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Sakiewicz (redaktor naczelny "Gazety Polskiej").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka katastrofa smoleńska Smoleńsk Antoni Macierewicz

Ordery Orła Białego. Macierewicz: przyjmujemy odznaczenie w imieniu walczących o niepodległość

- Przyjmujemy to odznaczenie w imieniu tych, którzy walczyli o niepodległość – powiedział udekorowany w piątek Orderem Orła Białego Antoni Macierewicz. W związku z 46. rocznicą powstania Komitetu Obrony Robotników prezydent odznaczył Orderami Orła Białego założycieli i działaczy tej organizacji - Mirosława Chojeckiego, Antoniego Macierewicza i Piotra Naimskiego.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Order Orła Białego Antoni Macierewicz Andrzej Duda historia Polski KOR

Piotr Naimski: nie ma niepodległości bez energetycznego bezpieczeństwa

Ostatnie 30 lat to były zmagania o niezależność energetyczną Polski. Niepodległości bez energetycznego bezpieczeństwa nie będzie - podkreślił odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Orderem Orła Białego Piotr Naimski, współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników (KOR) oraz działacz ogólnopolskiego związku zawodowego NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Order Orła Białego Andrzej Duda Piotr Naimski Antoni Macierewicz Mirosław Chojecki Komitet Obrony Robotników KOR NSZZ Solidarność społeczeństwo

"Kontynuacja dzieła żołnierzy wyklętych". Krzysztof Wyszkowski o powstaniu i działalności KOR

- Bez KOR-u nic by nie było - ani wolnych związków zawodowych, ani Solidarności. To było wydarzenie fundamentalne dla najnowszej historii Polski, bo to była kontynuacja dzieła żołnierzy wyklętych - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 były opozycjonista Krzysztof Wyszkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Komitet Obrony Robotników historia Polski Piotr Naimski Antoni Macierewicz KOR społeczeństwo

Ordery Orła Białego dla działaczy KOR. Prezydent uhonorował m.in. Piotra Naimskiego i Antoniego Macierewicza

- Kiedy Polska była już wolna, wiele dróg w polityce się porozchodziło, ale nie mam wątpliwości, że każdy z panów ma przekonanie, iż działał dla wolnej Polski i jej umacniania - powiedział prezydent Andrzej Duda, który wręczył Ordery Orła Białego Mirosławowi Chojeckiemu, Antoniemu Macierewiczowi i Piotrowi Naimskiemu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Order Orła Białego Andrzej Duda Piotr Naimski Antoni Macierewicz społeczeństwo historia Polski KOR

Krytyka odznaczenia Antoniego Macierewicza. Michał Karnowski: niektórzy wciąż ulegają urbanowskim szyderstwom

- Niektórzy odmawiali zasług nawet Lechowi Kaczyńskiemu, który uczył robotników ich praw związkowych. Jeśli ktoś chce, to wie, jeśli nie chce, to ulega urbanowskim szyderstwom - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Michał Karnowski (Tygodnik "Sieci"), komentując dyskusje wokół odznaczenia dla Antoniego Macierewicza, działacza KOR. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Michał Karnowski polityka Antoni Macierewicz KOR historia Polski

Prezydent Duda: podkomisja Macierewicza realizowała prace bardzo rzetelne, wielowątkowo i wieloaspektowo

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że podkomisja smoleńska, w okresie, kiedy uczestniczył w jej pracach, "realizowała prace w sposób bardzo rzetelny, wielowątkowo i wieloaspektowo". - Oczekuję obiektywnego spojrzenia na tych, którzy za wszelką cenę dążą do prawdy, i tych, którzy powinni byli ją ustalać w 2010 r., kiedy był ku temu najlepszy czas - dodał prezydent.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka katastrofa smoleńska Smoleńsk TVN Andrzej Duda prezydent Antoni Macierewicz

"Nie wykluczam kroków prawnych". Były szef MON o materiale TVN24 ws. ukrywania dowodów w śledztwie smoleńskim

- Nie jest wykluczone, że będą podejmowane działania prawne po materiale TVN24 na temat prac komisji - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową były szef MON Antoni Macierewicz. Poseł PiS dodał, że być może przed sądem należy postawić nie tyle dziennikarzy, ile polityków "eksponujących oszustwa".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz Smoleńsk katastrofa smoleńska

Macierewicz: Rosja nie zanegowała naszego raportu. Zwrot wraku jest konieczny

Rosja jest zobowiązana do zwrotu stronie polskiej wraku samolotu, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku - stwierdził w TVP Info szef Podkomisji do spraw Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego w Smoleńsku Antoni Macierewicz. - Nie ma więc mowy o manipulacji badaniami katastrofy - podkreślił, dodając, że jego wszystkie ekspertyzy amerykańskiego NIAR zostały opublikowane.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz katastrofa smoleńska Rosja polityka

Prezes PiS do posłów opozycji: wiedziałem, że tu jest agentura Putina, ale że tak liczna - nie

- Wiedziałem, że tu jest agentura prezydenta Rosji Władimira Putina, ale że tak liczna - nie - powiedział w środę w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński, reagując na wypowiedź m.in. posła Andrzeja Rozenka (PPS). - To, co Antoni Macierewicz od 12 lat robi, jest po prostu kłamstwem smoleńskim - mówił Rozenek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Jarosław Kaczyński TVN opozycja Antoni Macierewicz Rosja Władimir Putin

"Myślę, że Rosjanie oszukali TVN". Macierewicz komentuje doniesienia stacji ws. Smoleńska

- Panowie z TVN24 nie zdają sobie sprawy, że to my przekazaliśmy dokładnie NIAR-owi dane tak, żeby wypracować trajektorię zgodną z założeniami komisji Jerzego Millera, a pierwsze założenie, jakie zrobił NIAR było wg tego, co rzeczywiście się zdarzyło i wtedy okazało się, że samolot w ogóle w innym miejscu uderzył w ziemię - powiedział w Polskim Radiu przewodniczący Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego Antoni Macierewicz. - Oni są niekompetentni, albo Rosjanie nimi manipulują - powiedział, krytykując reportaż TVN.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz Michał Rachoń katastrofa smoleńska POLSKA