more_horiz
PR24 Portal
Section05

Antoni Opaliński

"Kolejny objaw zmiany porządku światowego". Dr Winkler o aneksji okupowanych terytoriów Ukrainy

- Rosjanie podjęli działania na zasadzie faktów dokonanych, ogłaszając - na szczęście nieuznane przez społeczność międzynarodową - referenda. Jednak z ich punktu widzenia dają im one możliwość potencjalnego tłumaczenia użycia broni jądrowej - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Winkler (Polskie Towarzystwo Geopolityczne). 
Zobacz więcej na temat:  Antoni Opaliński ŚWIAT Europa Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022

Kuczyński: Putin nie jest zwycięzcą, ale człowiekiem zdesperowanym, zagonionym do rogu

- Nie mam większych obaw związanych z wystąpieniem Putina. Oczywiście aneksja (...) została ogłoszona, natomiast tak naprawdę niewiele to zmienia na froncie wojny rosyjsko-ukraińskiej i nic nie zmienia w konfrontacji, relacjach Rosji z Zachodem - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński (WEI). 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Antoni Opaliński Władimir Putin

Dyrektor Filmoteki Narodowej: nasze działania mają coraz większe znaczenie dla kultury polskiej

- W tym roku pozyskaliśmy grant europejski, który brutto wart jest prawie 30 milionów złotych. Te pieniądze zostaną przekazane na to, aby powstały zrekonstruowane wersje filmowe znaczących filmów - powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Kaczmarek, dyrektor Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego. 
Zobacz więcej na temat:  Antoni Opaliński POLSKA KULTURA FILM filmoteka narodowa

Rosja chce anektować terytoria Ukrainy. Dr Rohoziński: rosyjska propaganda coraz bardziej prymitywna

- Uzasadnienia Rosji będą coraz bardziej doraźne i żałosne. O ile rosyjska polityka manipulacji historią w ostatnich latach, zwłaszcza za rządów Putina, była realizowana dosyć profesjonalnie i w niektórych jej przejawach efektywnie, to działania, które prawdopodobnie nastąpią, będą mieć naturę doraźną i raczej staną się obiektem licznych memów - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Julian Rohoziński, ekspert ds. Europy Wschodniej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Antoni Opaliński

Ruszył Festiwal NNW. Arkadiusz Gołębiewski: idea Żołnierzy Wyklętych pozwala lepiej zrozumieć naszą historię

- To, co dziś dzieje się za naszą wschodnią granicą, sprawiło że wiele tematów, które były w Polsce blokowane czy pomijane przez pewne środowiska, stało się bardziej zrozumiałych - powiedział w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Gołębiewski, twórca Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci Polskie Radio 24 Arkadiusz Gołębiewski Antoni Opaliński

Rosjanie ogłaszają mobilizację. Dr Wojciech Konończuk: Ukraińcy wierzą w swoje zwycięstwo  

- Ukraińcy są dzisiaj połączeni w wierze w to, że jest kwestią czasu, kiedy Rosjanie tę wojnę przegrają. To, co się stało: zapowiedzi pseudoreferendów czy częściowej mobilizacji, nie zrobiło wielkiego wrażenia ani na społeczeństwie, ani na władzach Ukrainy - mówił w Polskim Radiu 24 dr Wojciech Konończuk (Ośrodek Studiów Wschodnich).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Antoni Opaliński

Częściowa mobilizacja w Rosji. Krzysztof Ziemiec: Putinowi zależy na zastraszeniu Zachodu

- Putin został zapędzony, także z własnej woli, do takiego miejsca, z którego już nie ma odwrotu, nie może się cofnąć, oznaczałoby to dla niego polityczną śmierć, musi robić ruchy na oślep, częściowa mobilizacja o tym świadczy - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Ziemiec (TVP). W debacie wziął również udział Michał Kolanko ("Rzeczpospolita").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Antoni Opaliński

Dynamiczna sytuacja na ukraińskim froncie. Witold Jurasz: to zmierza w kierunku pata

- Przeświadczenie, że Rosja nie jest w stanie wygrać już wojny konwencjonalnej na Ukrainie, nie oznacza, że ją przegra. Bez względu na udaną kontrofensywę armii ukraińskiej, która przyczyniła się m.in. do odbicia obwodu charkowskiego, generalna sytuacja na froncie zmierza w kierunku pata - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Witold Jurasz z portalu Onet.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Witold Jurasz Antoni Opaliński ŚWIAT wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe

77. forum Organizacji Narodów Zjednoczonych. "Świat jednoznacznie potępia groźby Putina"

- Ukraina, wojna i sposób rozwiązania tego konfliktu z Rosją są głównym tematem przemówień wielu polityków - relacjonował z Nowego Jorku w Polskim Radiu 24 nasz korespondent Wojciech Cegielski, który uczestniczy w 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Wojciech Cegielski ŚWIAT Nowy Jork ONZ Andrzej Duda Polityka zagraniczna Polski wojna na Ukrainie wojna 2022

Węgry bez środków z UE? Jarosław Sellin: niebezpieczny precedens

- Przypuszczam, że na Radzie Europejskiej propozycja ta może nie znaleźć większości, wiele innych krajów może być zaniepokojonych tym precedensem, uznać "dzisiaj Węgry, jutro my". Większość konieczną do zatwierdzenia tej decyzji będzie trudno znaleźć - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Europejska POLSKA Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy polityka Węgry Antoni Opaliński Jarosław Sellin fundusze unijne

PR24 Pierwsze orędzie Karola III. Dr Biskup wskazuje jego najważniejsze punkty

- Rodzina królewska odgrywa czołową rolę w podtrzymaniu funkcjonowania Wspólnoty Narodów i unii personalnej z 14 krajami - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Przemysław Biskup z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Jak dodał, dostrzeżenie znaczenia Commonwealth było jednym z konkretów pierwszego orędzia nowego króla Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Antoni Opaliński Karol III