more_horiz
PR24 Portal
Section05

Antoni Rokicki

29. edycja Konkursu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Wyróżnienia dla reportażystów SRiD

Za nami ceremonia ogłoszenia laureatów konkursu oraz wręczenia nagród Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Reportażyści Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia otrzymali wyróżnienia w kategoriach: Nagroda im. Kazimierza Dziewanowskiego za reportaż" Delegacja inna niż wszystkie", Nagroda im. Macieja Łukasiewicza za reportaż "Ulepił mnie na nowo" oraz Nagroda im. Eugeniusza Kwiatkowskiego za reportaż "Szpotański i spółka". 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich Urszula Żółtowska-Tomaszewska Dorota Boniecka-Górny Antoni Rokicki wyróżniony

"Nie można odwracać oczu" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej i Antoniego Rokickiego

Doba powinna trwać zdecydowanie dłużej niż 24 godziny… – pod tym zdaniem może podpisać się wiele osób. Jedną z nich z pewnością jest Mariusz Gumienny – były Przewodniczący Rady Gminy Medyka, obecnie prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Medyckiej, który od ponad roku wraz z innymi mieszkańcami pogranicza zaangażowany jest w pomoc uchodźcom z Ukrainy i żołnierzom walczącym na froncie. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż wojna na Ukrainie Ukraina Przemyśl Antoni Rokicki Urszula Żółtowska-Tomaszewska uchodźcy

Wojna na Ukrainie oczami wolontariuszy i mieszkańców. Reportaż [POSŁUCHAJ]

Rok wojny na Ukrainie oczami wolontariuszy i mieszkańców sąsiadujących z Ukrainą, przygranicznych miejscowości. Opowieść o strachu i nadziei ludzi, którzy nie obserwują wojny jedynie z radia czy telewizji, ale odczuwają jej bliskość każdego dnia. Które wydarzenia ostatnich 12 miesięcy były dla nich najważniejsze…? Zapraszamy do wysłuchania reportażu autorstwa Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej i Antoniego Rokickiego pt. "Odcienie solidarności". 
Zobacz więcej na temat:  reportaż wojna na Ukrainie Urszula Żółtowska-Tomaszewska Antoni Rokicki pr poleca

Napaść Rosji na Ukrainę. Reportaż "Ten rok zmienił nas wszystkich" [POSŁUCHAJ]

Rok temu, w pierwszym tygodniu wojny na Ukrainie, dziennikarze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia wyruszyli na pogranicze polsko-ukraińskie. Spotkali na swojej drodze uchodźców, wolontariuszy, a także zwykłych mieszkańców Przemyśla, Medyki, Jarosławia, którzy zechcieli pomóc ludziom uciekającym przed piekłem wojny.
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż Urszula Żółtowska-Tomaszewska Antoni Rokicki pr poleca Ukraina wojna na Ukrainie

"Ten rok zmienił nas wszystkich" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej i Antoniego Rokickiego

Rok temu dziennikarze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia wyruszyli na pogranicze polsko-ukraińskie w pierwszym tygodniu wojny w Ukrainie. Spotkali na swojej drodze uchodźców, wolontariuszy, a także zwykłych mieszkańców Przemyśla, Medyki, Jarosławia, którzy zechcieli pomóc ludziom uciekającym od piekła wojny.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Antoni Rokicki Urszula Żółtowska-Tomaszewska wojna na Ukrainie

Pomocni i zmęczeni – reportaż z ukraińskiej granicy

Polacy wciąż chcą pomagać uchodźcom z Ukrainy, ale są już zmęczeni wojną – mówią Urszula Żółtowska-Tomaszewska i Antoni Rokicki. Reportażyści Polskiego Radia wybrali się w rejon granicy polsko-ukraińskiej, by sprawdzić, jak wygląda tam sytuacja rok po rosyjskiej agresji. Efektem jest reportaż "Ten rok zmienił nas wszystkich".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Łodej Urszula Żółtowska-Tomaszewska Antoni Rokicki wojna na Ukrainie

Przypadkowe spotkania i szczere rozmowy - reportaż "Spotkania na szlaku" [POSŁUCHAJ]

Z ferii zimowych wrócili już uczniowie większości województw. Wielu z nich odwiedziło okolice Zakopanego, które co roku przyciągają turystów nie tylko z całego kraju, ale też z zagranicy. Aktywny wypoczynek w górach to dobra okazja do wyjazdu z przyjaciółmi czy rodziną. Zapraszamy do wysłuchania reportażu pt. "Spotkania na szlaku". 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Trójka pr poleca Antoni Rokicki

"Dom z duszą". Reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej i Antoniego Rokickiego [POSŁUCHAJ]

Beata i Jerzy Rosołowscy poznali się w pracy, w jednym z ogólnopolskich wydawnictw prasowych. Połączyło ich uczucie do miejsc, w których czuć upływ czasu. Kiedy w pandemii koronawirusa oboje stracili pracę, zdecydowali się na przeprowadzkę do niewielkiej wsi pod Hrubieszowem - do Kryłowa. Tam przed wieloma latami Jerzy Rosołowski kupił stary dom nad Bugiem, którego remont trwał dwie dekady.
Zobacz więcej na temat:  reportaż w Jedynce reportaż Urszula Żółtowska-Tomaszewska Antoni Rokicki pr poleca

"Zabiegana Basia T." Reportaż Antoniego Rokickiego [POSŁUCHAJ]

Uśmiechnięta, pewna siebie, lubiąca kolor, ruch i kontakt z młodymi. Taka jest Barbara Tukendorf – epizodystka z Warszawy, występująca w serialach, etiudach filmowych, teledyskach i reklamach. Pani Basia pochodzi z Częstochowy, w młodości była zakochana w sporcie – uprawiała czwórbój lekkoatletyczny. Razem ze swoją drużyną zdobyła wicemistrzostwo Polski.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Antoni Rokicki reportaż w Jedynce aktorstwo hobby pr poleca