more_horiz
PR24 Portal
Section05

Antonio Guterres

Wkrótce wygasa porozumienie ws. eksportu ukraińskich zbóż. ONZ pracuje nad jego przedłużeniem

Rzecznik Organizacji Narodów Zjednoczonych Stephane Dujarric przekazał, że sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres i jego zespół pracują nad przedłużeniem porozumienia w sprawie eksportu ukraińskich zbóż przez Morze Czarne". - Umowa może wygasnąć w listopadzie - poinformował. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT ONZ żywność Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 GOSPODARKA Rosja eksport Antonio Guterres Europa

Szef ONZ apeluje o zwiększenie wysiłków dyplomacji. Za wzór stawia porozumienie ws. zboża z Ukrainy

Szef ONZ Antonio Guterres zaapelował o rozwiązywanie konfliktów na świecie poprzez dyplomację. Jako przykład takich działań wskazał porozumienie ws. odblokowania portów na Ukrainie. Polityk otworzył w Nowym Jorku doroczną debatę przywódców z krajów ONZ. Jednym z głównych tematów dyskusji są w tym roku wojna na Ukrainie oraz globalny kryzys żywnościowy, jaki wywołała Rosja.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT ONZ Antonio Guterres USA Ameryka Nowy Jork Wojciech Cegielski konflikty międzynarodowe wojna 2022

Spotkanie Erdogan - Zełenski. Artur Żak: na poziomie symbolicznym to wsparcie dla Ukrainy

- Z nowych rzeczy wiemy, że prezydent Zełenski i Erdogan omówili potencjalną odbudowę Ukrainy po nastaniu pokoju, Turcja miałaby odpowiadać za odbudowę obiektów w obwodzie charkowskim - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Żak (Radio Lwów).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 wojna na Ukrainie Antoni Opaliński Recep Tayyip Erdogan Wołodymyr Zełenski ONZ Antonio Guterres

"Mariupol to kryzys w kryzysie". Sekretarz generalny ONZ deklaruje pomoc w ewakuacji cywilów

Antonio Guterres, sekretarz generalny ONZ, nazwał sytuację w Mariupolu "kryzysem w kryzysie". Potwierdził, że ONZ i Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża zaangażują się w ewakuację cywilów z Azowstalu. Odwiedzając Ukrainę Guterres mógł także zobaczyć rezultaty zbrodni wojennych w Buczy i Borodziance. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna 2022 serwis wschodni Wołodymyr Zełenski Antonio Guterres ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ)

"To tylko utrudni negocjacje". Zełenski o rosyjskich "pseudoreferendach" w Doniecku i Ługańsku

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ocenił, że możliwe przeprowadzenie referendum o "przyłączeniu" do Rosji samozwańczych Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej dodatkowo utrudni negocjacje.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina ŚWIAT Europa Europa Wschodnia wojna na Ukrainie serwis wschodni wojna 2022 Wołodymyr Zełenski Antonio Guterres ONZ Kijów Donieck Ługańsk

Sekretarz generalny ONZ na Ukrainie. "Wyobraziłem sobie moją rodzinę, wnuczki biegające w panice"

- Przerażające miejsce - tak podkijowską Buczę opisał sekretarz generalny ONZ. Antonio Guterres odwiedził miasto, w którym Rosjanie dokonywali zbrodni na cywilach, ale też zbombardowaną przez Rosjan Borodziankę. Ma się również spotkać z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim oraz szefem ukraińskiej dyplomacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina ONZ Antonio Guterres wojna na Ukrainie wojna 2022 zbrodnie wojenne ludobójstwo

Sekretarz generalny ONZ z Moskwy przyjechał do Polski. W Rzeszowie rozmawiał z Andrzejem Dudą

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Rzeszowie z wracającym z rozmów w Moskwie sekretarzem generalnym ONZ Antoniem Guterresem - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Po wizycie w Rzeszowie sekretarz generalny uda się do Kijowa na spotkanie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Tematem będzie sytuacja na Ukrainie oraz misja ONZ w tym kraju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda prezydent ONZ Antonio Guterres Ukraina wojna 2022 serwis wschodni pomoc Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ)

"To wizyta w imieniu społeczności międzynarodowej". Szczerski o spotkaniach szefa ONZ w Moskwie

Ambasador Polski przy ONZ Krzysztof Szczerski powiedział, że wizyta sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa w Moskwie, to nie jest wizyta "w imieniu jakiegokolwiek państwa, bo te uważam za bezsensowne; to jest wizyta w imieniu społeczności międzynarodowej, trzeba powstrzymać Putina od działań w Ukrainie".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT ONZ Krzysztof Szczerski Moskwa Rosja wojna 2022 Ukraina Antonio Guterres dyplomacja Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) Europa