more_horiz
PR24 Portal
Section05

Antony Blinken

Sekretarz stanu USA potwierdza: dodatkowa pomoc wojskowa dla Ukrainy obejmuje też systemy Patriot

- USA przekażą Ukrainie dodatkową pomoc wojskową o wartości 1,85 mld dolarów, w tym m.in. system obrony powietrznej Patriot - potwierdził amerykański sekretarz stanu Antony Blinken. Polityk złożył tę deklarację na kilka godzin przed wizytą prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Waszyngtonie.
Zobacz więcej na temat:  USA Patriot Ukraina Ameryka pomoc wojna 2022 wojna na Ukrainie Antony Blinken ŚWIAT

Rozmowy szefa MSZ w Waszyngtonie. Robert Draba: USA nie mogą w żaden sposób ustąpić Rosji ws. Ukrainy

- Pozwolenie Rosjanom na przesunięcie się w kierunku zachodnim stworzyłoby bardzo duże zagrożenie dla Polski i wszystkich krajów Europy Wschodniej. Zwiększenie rosyjskich wpływów w regionie oznaczałoby, że Rosja na tym nie poprzestanie - mówił w Polskim Radiu 24 były szef kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego Robert Draba.
Zobacz więcej na temat:  USA Rosja Ukraina Zbigniew Rau Antony Blinken ŚWIAT wojna 2022 Ameryka

Spotkanie szefów dyplomacji Polski i USA. Blinken: nasze partnerstwo nigdy nie było ważniejsze

Sojusz Stanów Zjednoczonych i Polski nigdy nie był mocniejszy - powiedział sekretarz stanu Antony Blinken przed spotkaniem w Waszyngtonie z ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rauem. Szefowie dyplomacji obu krajów spotkali się w Departamencie Stanu, a głównym tematem rozmowy była współpraca polsko-amerykańska i wojna na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA relacje polsko-amerykańskie Antony Blinken Ameryka

Spotkanie Rau-Blinken w Waszyngtonie. Znamy tematy rozmowy

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau spotka się w Waszyngtonie z amerykańskim sekretarzem stanu Antonym Blinkenem. Szefowie dyplomacji Polski i USA będą rozmawiać przede wszystkim o współpracy obu państw w dobie rosyjskiej agresji na Ukrainę. Wśród tematów pojawi się też podsumowanie polskiego przewodnictwa w OBWE.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Polityka zagraniczna Polski dyplomacja MSZ Zbigniew Rau Antony Blinken

Dwie osoby zginęły po uderzeniu rakiety na terytorium Polski. Blinken złożył kondolencje

Sekretarz stanu USA Antony Blinken złożył w rozmowie z szefem MSZ Zbigniewem Rauem kondolencje z powodu utraty życia przez dwóch polskich obywateli w wybuchu we wschodniej Polsce - podał Departament Stanu. Amerykański dyplomata poruszył też sprawę w rozmowie ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Dmytro Kułebą.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT POLSKA NATO Antony Blinken Stany Zjednoczone USA Zbigniew Rau wybuch w Przewodowie

Blinken o zmianie podejścia Chin do Tajwanu. Wskazuje na większą agresywność Pekinu

Jak stwierdził sekretarz stanu USA Antony Blinken, Chiny podjęły decyzję o zajęciu Tajwanu znacznie szybszej niż wcześniej sądzono. Przemawiając w Uniwersytecie Stanforda szef amerykańskiej dyplomacji ocenił, że Chiny są coraz bardziej represyjne wewnątrz kraju i bardziej agresywne na arenie międzynarodowej.
Zobacz więcej na temat:  Chiny Tajwan Azja Antony Blinken Ameryka Stany Zjednoczone ŚWIAT

Ukraina wejdzie do NATO? Blinken: popieramy politykę otwartych drzwi

W piątek amerykański sekretarz stanu Antony Blinken oznajmił, że USA "pociągną do odpowiedzialności każdą osobę, podmiot i kraj, który politycznie lub gospodarczo wesprze próby aneksji ukraińskiego terytorium przez prezydenta Putina". Dodał, że Ukraina ma pełne prawo, by odbić swoje terytorium.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone USA NATO Ukraina wojsko wojna na Ukrainie wojna 2022 Rosja Antony Blinken Kanada

USA potwierdziły kilkusetmilionową pomoc dla Ukrainy. Znamy szczegóły

Sekretarz Stanu USA Antony Blinken poinformował w poniedziałek o przeznaczeniu 457,5 mln dolarów na pomoc dla cywilnych służb i policji Ukrainy. Część pieniędzy zostanie przeznaczona na śledztwa w sprawie rosyjskich zbrodni wojennych. Od grudnia 2021 r. USA przeznaczyły na pomoc dla ukraińskich służb ponad 645 mln dolarów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Rosja Ukraina Antony Blinken wojna 2022 pomoc

Inwazja Rosji na Ukrainę. Blinken o Putinie: nie pozwolimy, by uszło mu to płazem

Sekretarz stanu USA Antony Blinken zażądał, aby prezydent Rosji został pociągnięty do odpowiedzialności za pełnowymiarową i niesprowokowaną wojnę na Ukrainie. Jak podkreślił w swoim wystąpieniu w czasie sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ, "nie możemy pozwolić, żeby Władimirowi Putinowi wszystko uszło na sucho".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone USA Antony Blinken wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe zbrodnie wojenne Władimir Putin