X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
antysemityzm

Polska odpowiedzialna za Holokaust? Waszczykowski reaguje na skandaliczny tekst "Europe Diplomatic"

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Witold Waszczykowski poinformował na Twitterze o artykule opublikowanym przez Parlament Europejski, w którym zasugerowano, że Polska ponosi winę za zagładę Żydów w czasie II wojny światowej. Tekst zamieszczono w piśmie "Europe Diplomatic".
Zobacz więcej na temat:  Witold Waszczykowski Parlament Europejski Europa Żydzi Holokaust II wojna światowa III Rzesza antysemityzm ŚWIAT

"Jedną z przyczyn napływ imigrantów". Prof. Krasnodębski o wzroście antysemityzmu w Niemczech

- Pierwszą i główną przyczyną wzrostu wskaźników dot. antysemityzmu w Niemczech jest napływ imigrantów z krajów arabskich - powiedział europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski. Ostrzegł jednocześnie, że w obecnej sytuacji może znów ujawnić się także rdzenny antysemityzm niemiecki.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy antysemityzm ŚWIAT Zdzisław Krasnodębski Holokaust imigranci w Europie

Niemiecki historyk: daje do myślenia, że antysemityzm może istnieć w Niemczech po Holokauście

- Musi dawać do myślenia, że po Holokauście antysemityzm może w ogóle w Niemczech istnieć - mówi w wywiadzie dla "Spiegla" niemiecki historyk Michael Brenner. W Niemczech trwa obecnie dyskusja o antysemityzmie, który ostatnio wybuchł w kraju z nową mocą podczas demonstracji związanych z konfliktem w Strefie Gazy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wschodnia Niemcy HISTORIA II wojna światowa Holokaust antysemityzm

Ida Kamińska - pierwsza Polka nominowana do Oscara

21 maja 1980 roku w Nowym Jorku zmarła aktorka Ida Kamińska. Jej żywiołem był teatr, w którym występowała od szóstego roku życia. Pojawiała się również w filmach - za swoją rolę w "Sklepie przy głównej ulicy" została nominowana do amerykańskiej Nagrody Akademii Filmowej w kategorii najlepszych aktorek pierwszoplanowych. 
Zobacz więcej na temat:  Żydzi TEATR FILM kino aktor antysemityzm PRL II wojna światowa Oscary Teatr Żydowski HISTORIA

Dr Teluk: LGBT to gigantyczny biznes. To lobby chce stworzyć go także w Polsce

- W samym Nowym Jorku dotacje dla inicjatyw LGBT to 25 mld dolarów, dlatego lobby LGBT chce, by także w Polsce otworzył się rynek dla tego typu treści, produktów i usług - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Teluk, dziennikarz i filozof. - Stąd cały czas tresowanie Polski - oskarżanie o homofobię, dyskryminację osób LGBT, czy antysemityzm - ocenił gość "Wojny cywilizacji". 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Robert Tekieli LGBT antysemityzm POLSKA

Niemiecki resort sprawiedliwości: doszło do poważnych zaniedbań w rozliczaniu się z nazistowską przeszłością

- Z dzisiejszej perspektywy można powiedzieć, że doszło do poważnych zaniedbań w rozliczaniu się z nazistowską przeszłością, zwłaszcza w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku - przyznaje rzecznik niemieckiego Ministerstwa Sprawiedliwości w odpowiedzi na pytanie o przedłużające się procesy nazistowskich zbrodniarzy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy nazizm III Rzesza antysemityzm Bundestag HISTORIA polityka społeczeństwo