more_horiz
PR24 Portal
Section05

areszt

Korupcja w PE. Piotr Cywiński: UE to od lat eldorado dla jej wpływowych urzędników

- Afera korupcyjna w PE nie jest nowym zjawiskiem, UE raz po raz była wstrząsana różnorakimi aferami - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński z "Sieci" i portalu wPolityce.pl. Gośćmi audycji byli też: Dawid Wildstein z Polskiego Radia i portalu tvp.info oraz Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, z-ca redaktora naczelnego "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej Parlament Europejski korupcja areszt Unia Europejska

Cezary Gmyz o aferze na szczytach UE: to nie parlament jest centrum europejskiej korupcji

- To nie Parlament Europejski jest centrum europejskiej korupcji. Znacznie ważniejszą instytucją europejską jest Komisja Europejska i inne organy, które mają uprawnienia wykonawcze - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent Telewizji Polskiej w Berlinie, dziennikarza śledczy.
Zobacz więcej na temat:  korupcja Grecja Unia Europejska ŚWIAT Europa Parlament Europejski Polskie Radio 24 pieniądze areszt Cezary Gmyz

"To bardzo niepokojące". Przedstawiciele KE komentują aferę korupcyjną w PE

Przedstawiciele Komisji Europejskiej wyrazili zaniepokojenie skandalem korupcyjnym w europarlamencie. Chodzi o śledztwo dotyczące kupowania wpływów przez Katar, gospodarza piłkarskich Mistrzostw Świata. Z doniesień medialnych przedstawiciele Kataru mieli przekazywać duże sumy pieniędzy i drogie prezenty - relacjonuje korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Parlament Europejski korupcja pieniądze areszt ŚWIAT Europa

Gang wyprodukował sterydy o wartości ponad 5 mln zł. Akcja CBŚP

Zabronione w sporcie sterydy o wartości 5 milionów 400 tys. złotych wyprodukował gang zlikwidowany przez CBŚP. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali siedem osób, odpowiedzialnych za nielegalną produkcję i handel substancjami anabolicznymi, hormonami i czynnikami wzrostu. W akcji policji brali udział eksperci z Polskiej Agencji Antydopingowej.
Zobacz więcej na temat:  CBŚP produkcja handel zatrzymanie areszt POLSKA służby i bezpieczeństwo

Brawurowa akcja stołecznej policji. Pojechali za złodziejami do Ełku i Augustowa i złapali ich na gorącym uczynku

Stołeczni kryminalni dowiedzieli się, że trzech złodziei planuje okraść mieszkania w okolicach Ełku i Augustowa. - Podejrzewani zostali objęci obserwacją. Kiedy wyruszyli z Warszawy, za nimi ruszyli też policjanci - przekazał nadkom. Sylwester Marczak. Funkcjonariusze złapali złodziei na gorącym uczynku. Później w prokuraturze sprawcy usłyszeli po cztery zarzuty kradzieży z włamaniem. Ich łupem padły pieniądze i biżuteria.
Zobacz więcej na temat:  policja policja polska POLSKA areszt kradzież służby i bezpieczeństwo