more_horiz
PR24 Portal
Section05

Armenia

Starcia Azerbejdżan - Armenia. Bonikowska: Turcja daje Rosji po uszach

- Rosja nie jest w stanie upilnować innych frontów działań, ma wystarczająco dużo problemów z Ukrainą, które sama sobie stworzyła, bo wojny nie wygrywa. Jeżeli otworzymy inny front, gdzie Rosja zwykle odgrywała znaczącą rolę, jak w Górnym Karabachu, to dla Moskwy sytuacja staje się bardzo niekomfortowa. Doskonale rozumie to Turcja - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Rosja ŚWIAT Turcja Armenia Azerbejdżan Górny Karabach

Konflikt Armenii z Azerbejdżanem. Władze: ponad 170 zabitych żołnierzy

W czwartek ministerstwo obrony Azerbejdżanu przekazało, że "w prowadzonych w tym tygodniu walkach na granicy z Armenią zginęło 71 azerskich żołnierzy". Władze Armenii informowały o śmierci 105 żołnierzy. Agencje AFP i AP informują, że "zawarte w środę wieczorem po dwóch dniach walk zawieszenie broni jest przestrzegane".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azerbejdżan Armenia konflikty międzynarodowe Kaukaz górski karabach Rosja Ukraina Europa

Azerbejdżan walczy z Armenią. Kacper Ochman: to test dla Rosji

- Czynnik ukraiński sprzyja destabilizacji sytuacji na Kaukazie Południowym - mówił w Polskim Radiu 24 Kacper Ochman (KierunekKaukaz.pl), który komentował sytuację na granicy Armenii i Azerbejdżanu. Gościem audycji była również Maria Piechowska (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), która poruszyła temat sytuacji na Ukrainie.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 wojna na Ukrainie Armenia Azerbejdżan Michał Strzałkowski

"Jeśli to była odpowiedź na prowokację, to nieproporcjonalnie duża". Ekspert o ostrzelaniu Armenii przez Azerbejdżan

W nocy z poniedziałku na wtorek Azerbejdżan rozpoczął atak na południowo-wschodnią część terytorium Armenii. - Dopóki ten konflikt nie będzie rozwiązany, to cały czas będzie istniało ryzyko nowych eskalacji i takie rzeczy będą się zdarzać - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Górecki z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Więcej świata ŚWIAT Michał Strzałkowski Wojciech Górecki Armenia Azerbejdżan

Prezydent Azerbejdżanu: odzyskaliśmy kontrolę nad korytarzem laczyńskim w Górskim Karabachu

Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew za pośrednictwem Twittera poinformował, że w piątek (26 sierpnia) azerbejdżańskie wojska wkroczyły do miejscowości Laczyn, Zabuch i Sus, odzyskując kontrolę nad tzw. korytarzem laczyńskim, łączącym Armenię ze stolicą separatystycznego Górskiego Karabachu, Stepanakertem. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azerbejdżan górski karabach Armenia Azja