X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
armia

"To pierwszy tak duży sprawdzian dla naszej formacji". Płk Marek Pietrzak o walce WOT z koronawirusem

- Od morza aż do Tatr, od wschodu do zachodu, wszędzie można spotkać żołnierzy z oliwkowym beretem oraz podchorążych akademii wojskowych, którzy również wykonują zadania w ramach naszej formacji - mówił w Polskim Radiu 24 płk Marek Pietrzak z dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie armia ŚWIAT Ministerstwo Obrony Narodowej Wojska Obrony Terytorialnej POLSKA Koronawirus w Polsce wojsko

Żołnierze WOT zaangażowani w walkę z koronawirusem. Szeremietiew: w takich działaniach są niezastąpieni

- Od dawna mówiłem, że mogą pojawić się sytuacje nadzwyczajne, a z taką mamy do czynienia obecnie, w których formacje rodzaju Wojsk Obrony Terytorialnej będą niezastąpione - powiedział Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej. - Chwała Bogu, że zaczęto odbudowywać tego typu oddziały - dodał ekspert ds. obronności.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Romuald Szeremietiew koronawirus Koronawirus w Polsce polityka Antoni Opaliński Wojska Obrony Terytorialnej wojsko armia

Mimo pandemii USA nie wycofują z Polski żołnierzy. "Chcemy ich chronić na miejscu"

- Wojska Stanów Zjednoczonych nie wycofują się z Polski ani z innych części Europy mimo pandemii koronawirusa - zapewnia amerykańska ambasador przy NATO Kay Bailey Hutchinson. Wspólna walka z koronawirusem ma być głównym tematem popołudniowej wideokonferencji ministrów spraw zagranicznych krajów NATO. To pierwsze takie spotkanie "na odległość" w 70-letniej historii Sojuszu.
Zobacz więcej na temat:  wojsko USA Stany Zjednoczone POLSKA NATO armia Stałe bazy USA w Polsce

O działalności Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

- Ci ludzie, doświadczeni tragediami, które zdarzyły się na misji w czasie służby, znajdują w sobie wewnętrzną siłę, żeby przezwyciężyć swoje ograniczenia wymuszone np. fizycznymi ułomnościami(...) - powiedział w Polskim Radiu 24 płk Szczepan Głuszczak, dyrektor Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Gość audycji mówił o tym, jak wygląda działalność instytucji, którą kieruje.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie wojsko armia służby i bezpieczeństwo

NASZ WYWIAD Koronawirus wpłynie na globalne zbrojenia? Ekspert: dla państw niedemokratycznych zdrowie nie musi być priorytetem

- Koronawirus może spowodować spowolnienie zbrojeń. Może okazać się i tak, że podczas pandemii napięcie w którymś z regionów jeszcze wzrośnie. Wtedy popyt na uzbrojenie, szczególnie w państwach mniej demokratycznych, które są pod mniejszą presją społeczeństw, jeśli chodzi o utrzymanie zdrowia publicznego, może się utrzymywać, a nawet zwiększać – prognozuje ekspert Defence24.pl Jakub Palowski.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus choroby zakaźne Europa NASZ WYWIAD wojsko armia drony Chiny Rosja

Dowódca sił US Army w Europie narażony na kontakt z koronawirusem

Dowódca amerykańskich wojsk lądowych w Europie gen. broni Christopher Cavoli był narażony na kontakt z osobą, u której potwierdzono obecność koronawirusa SARS-CoV-2 - podał w poniedziałek Pentagon. Miało do tego dojść podczas narady w Wiesbaden w ub. tygodniu. W naradzie w Niemczech brali udział dowódcy sił lądowych z krajów członkowskich NATO w Europie.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wojsko armia zdrowie choroby zakaźne choroby płuc ŚWIAT Europa

"Cafe Armia". Kobiety w polskim wojsku

- Zaczynałam jako ochotnik, a mundur nie jest mi obcy, bo był zawsze obecny w moim domu rodzinnym. To było moje marzenie. Wojska Obrony Terytorialnej dały mi możliwość pogodzenia życia prywatnego, pracy cywilnej ze służbą - powiedziała w Polskim Radiu 24 szer. Sabina Mazurek. W audycji udział wzięły także kpt. Dorota Bołotowicz oraz kapral Olga Majeran-Krawczyk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie wojsko armia służby i bezpieczeństwo

"Znaczenie Europy wzrosło". Ekspert o ćwiczeniach wojskowych Defender-Europe 20

- Ćwiczenia Defender-Europe 20 mają na celu sprawdzenie zdolności Amerykanów do udzielenia wsparcia dla sojuszników w Europie i sprawdzenie systemu logistycznego w Europie. Wzięło się to stąd, że Europa zyskała na znaczeniu dla USA - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Kiński, redaktor naczelny czasopisma "Wojsko i Technika".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojsko służby i bezpieczeństwo armia Wojsko Polskie USA Defender Europe Antoni Trzmiel

"Cafe Armia". Wsparcie dla weteranów i rodzin poszkodowanych funkcjonariuszy

Goście Polskiego Radia 24 - Joanna Janik z Fundacji "Pomoc dla weterana", Stanisław Ekiert z Fundacji "Dorastaj z nami" i Jacek Matuszak z MON - rozmawiali o tym, jak można i należy pomagać weteranom wojskowym, żołnierzom poszkodowanym w czasie służby, ale także o pomocy funkcjonariuszom innych służb i ich rodzinom.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie wojsko armia służby i bezpieczeństwo

"Wzmocnienie bezpieczeństwa naszej ojczyzny". Szef MON o ćwiczeniach Defender 2020

- Wojsko polskie będzie ćwiczyło razem z wojskiem Stanów Zjednoczonych, ale również z armią pozostałych 18 państw. Ćwiczenia mają służyć temu, żeby żołnierze wiedzieli jak postępować w sytuacji kryzysowej - mówił w Polskim Radiu 24 minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  F-35 wojsko armia Wojsko Polskie USA Stany Zjednoczone NATO Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Polskie Radio 24 bezpieczeństwo