X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
armia

Koncentracja rosyjskich wojsk pod granicą z Ukrainą. W gotowości 90 tys. żołnierzy

Na początku listopada br. media zachodnie podały, że Rosja koncentruje swoje siły przy granicy z Ukrainą. Dyrektor studiów nad Rosją w organizacji non-profit CNA, Michael Kofman oceniał, że zdjęcia satelitarne pokazują, że siły 41. armii, zwykle stacjonującej w Nowosybirsku, po ćwiczeniach w europejskiej części Rosji nie wróciły na Syberię, lecz połączyły się z innymi siłami rosyjskimi w pobliżu granicy z Ukrainą. Gromadzenie wojsk oceniano jako największe od lata br.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Ukraina wojsko armia bezpieczeństwo polityka Białoruś NATO Europa

Niszczyciel rakietowy w Cieśninie Tajwańskiej. "Świadectwo zaangażowania USA w wolność Indo-Pacyfiku"

Resort obrony Tajwanu poinformował, że we wtorek przez Cieśninę Tajwańską przepłynął okręt marynarki wojennej USA, która potwierdziła, że był to niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke. Jest to już dziesiąte przepłynięcie amerykańskiego okrętu przez Cieśninę w trakcie prezydentury Joe Bidena.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Tajwan USA wojsko konflikty międzynarodowe armia

Kryzys na granicy. Rzecznik 16. Dywizji Zmechanizowanej: migranci są szkoleni przez służby białoruskie

- Próby nielegalnego przekraczania granic są koordynowane przez służby białoruskie. Migranci są prawdopodobnie szkoleni przez funkcjonariuszy tudzież żołnierzy białoruskich - mówił w Polskim Radiu 24 mjr Marek Nabzdyjak, rzecznik 16. Dywizji Zmechanizowanej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 armia Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo granica kryzys na granicy Białoruś migracja imigranci w Europie

Byli dowódcy sił USA w Europie: inwestycje Polski w armię są kluczowe

- Zwiększenie liczebności polskiego wojska jest potrzebne dla odstraszania agresji ze wschodu - powiedział były dowódca armii USA w Europie gen. Ben Hodges. Pochwalił także modernizację polskiej armii. - Inwestycje poczynione przez Polskę są przykładem, który Niemcy i inne kraje powinny naśladować - podkreślił. Pozytywnie do polskich planów odniósł się też adm. James Stavridis.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo wojsko armia Wojsko Polskie bezpieczeństwo

Projekt ustawy o obronie ojczyzny opublikowany przez Rządowe Centrum Legislacji. Poznaj szczegóły dokumentu

Szybszy wzrost nakładów obronnych w odniesieniu do PKB, nowe źródła ich finansowania, możliwość nabywania sprzętu przez wojsko w drodze leasingu przewiduje m.in. projekt ustawy o obronie ojczyzny opublikowany w piątek przez RCL. Ustawa miałaby wejść w życie 1 lipca 2022 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo ustawa ojczyzna legislacja Wojsko Polskie żołnierze armia cyberprzestępczość

"Musimy tego uczyć od najmłodszych lat". Ppłk Podhorodecki o Dniu Szacunku dla Munduru

- Musimy od jak najmłodszych lat uczyć swoje dzieci tego szacunku nie tylko dla flagi, dla hymnu, ale też właśnie dla tego munduru. Pamiętam, będąc w Afganistanie, oglądałem różne filmiki z USA, gdzie żołnierze wracali z misji, a Amerykanie do swoich żołnierzy podchodzili z ogromnym szacunkiem. (...) Byliśmy o to nawet trochę zazdrośni - mówił w Polskim Radiu 24 ppłk Marcel Podhorodecki, zastępca rzecznika prasowego Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Sobolewski POLSKA służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie wojsko armia żołnierze 11 listopada Święto Niepodległości 2021 Święto Niepodległości

Nowe informacje ws. upadku rządu w Kabulu. "Armia afgańska była sześciokrotnie mniejsza niż podawano"

Na jaw wychodzą kolejne informacje o powodach upadku prozachodnich władz w Afganistanie. Były minister finansów tego kraju twierdzi, że afgańskie wojsko liczyło w rzeczywistości znacznie mniej żołnierzy niż podawały to oficjalne dane. Dowódcy pobierali pensje za podwładnych, których nie było albo którzy zginęli w walkach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Afganistan Wojciech Cegielski armia wojsko NATO USA talibowie

"Sytuacja gwałtownie się zmienia". Gen. Samol o bezpieczeństwie międzynarodowym

- W tej chwili jesteśmy świadkami bardzo dużych zmian w środowisku bezpieczeństwa międzynarodowego. Jest to związane z kilkoma czynnikami. Przede wszystkim trzeba popatrzeć na to, że jesteśmy państwem granicznym Sojuszu Północnoatlantyckiego - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Bogusław Samol, wykładowca z ASzWoj.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 armia wojsko Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo siły zbrojne bezpieczeństwo państwo ochrona