more_horiz
PR24 Portal
Section05

Artur Soboń

Projekt zmian w CIT. Wiceminister Soboń: to odpowiedź na oczekiwania rynku

- Projekt zmian w CIT jest odpowiedzią na oczekiwania rynku i na sytuację geopolityczną i gospodarczą, w jakiej dzisiaj się znajdujemy - powiedział w Sejmie wiceminister finansów Artur Soboń. W projekcie zawarte zostały m.in. zapisy mające na celu wydłużenie działania Tarczy Antyinflacyjnej do 31 grudnia 2022 r. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA legislacja podatki Podatki 2022 cit Artur Soboń firma firmy przedsiębiorca przedsiębiorstwo Ministerstwo Finansów POLSKA akcyza polityka

Soboń: polska gospodarka ma solidne fundamenty. Wszystko, co złe, przyszło z zewnątrz

- Gdyby nie nałożenie się na siebie trzech dużych szoków gospodarczych, czyli: epidemii, ograniczenia podaży surowców, a potem wojny, to polska gospodarka nie byłaby dziś tak targana tymi złymi czynnikami, przede wszystkim inflacją - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister finansów Artur Soboń. - Polska gospodarka ma solidne, stabilne fundamenty, wskaźniki makroekonomiczne mamy na stabilnym poziomie, a wszystko, co złe, przyszło z zewnątrz - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dorota Kania Artur Soboń Ministerstwo Finansów gospodarka polska

Soboń: nie zrezygnujemy ze wsparcia tych, którzy przez inflację cierpią najbardziej

Wiceminister finansów Artur Soboń zapewnił w rozmowie z "Polska Times", że budżet państwa może udźwignąć takie wydatki, jak 14. emerytura czy dopłaty do węgla.  - Biorąc pod uwagę także nasze możliwości, planujemy wszystkie wydatki ostrożnie, ale nie zrezygnujemy z wrażliwości społecznej i ze wsparcia tych, którzy przez inflację cierpią najbardziej - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energia GOSPODARKA Artur Soboń Ministerstwo Finansów Rosja węgiel gaz

Wzrost produkcji przemysłowej. Soboń: fundamenty gospodarki są zdrowe

- Dane dotyczące produkcji świadczą o tym, że bez szoków zewnętrznych fundamenty gospodarki są zdrowe. Wojna na Ukrainie jest negatywnym szokiem - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister finansów Artur Soboń, uczestnik Forum Wizja Rozwoju. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Artur Soboń POLSKA Polski Ład Ministerstwo Finansów GOSPODARKA podatki Podatki 2022 inflacja produkcja przemysłowa

Wiceminister Soboń: likwidujemy patologię dualizmu zaliczkowego w systemie podatkowym

Likwidujemy patologię, którą mieliśmy w związku z przepisami systemu podatkowego obowiązującego od 1 stycznia – powiedział w poniedziałek w Lublinie wiceminister finansów Artur Soboń, odnosząc się do likwidacji dualizmu zaliczkowego przez nowelizację ustawy o PIT, która wejdzie w życie 1 lipca br.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Artur Soboń Ministerstwo Finansów podatki Polski Ład ustawa Podatki 2022