Egzamin gimnazjalny 2014. Dziś matematyka i część przyrodnicza>>>
Egzamin gimnazjalny 2014. Matematyka - jakich zadań się spodziewać?
Jak podkreślają uczniowie, z którymi rozmawiał reporter Informacyjnej Agencji Radiowej Tomasz Marciniuk, czwartkowe egzaminy będą z pewnością trudniejsze niż te, z którymi musieli się zmierzyć w środę. Tego dnia gimnazjaliści napisali egzamin gimnazjalny z wiedzy humanistycznej. On również był podzielony na dwa bloki. W pierwszym znalazły się zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, a w drugim - z języka polskiego.
Egzamin gimnazjalny 2014. Język polski - pytania>>>
Egzamin gimnazjalny 2014. Język polski - arkusze>>>
Egzamin gimnazjalny 2014. Historia i WOS - pytania>>>
Egzamin gimnazjalny 2014. Historia i WOS - arkusze>>>
Egzamin gimnazjalny 2014. Historia i WOS - opinie uczniów>>>
Egzamin gimnazjalny 2014. Język polski - opinie uczniów>>>
W piątek język obcy
W piątek gimnazjaliści podejdą do egzaminu gimnazjalnego z języka obcego. Przeprowadzony on będzie na dwóch poziomach. Najpierw będzie test na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie zadań uczniowie będą mieli 60 minut (dyslektycy 80 minut). Po godzinnej przerwie gimnazjaliści przystąpią do testu na poziomie rozszerzonym. Potrwa on 60 minut (dla dyslektyków 90 minut). Egzamin na poziomie rozszerzonym będzie zdawać tylko część uczniów - tylko ci, którzy w gimnazjum kontynuują naukę danego, wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.
Egzamin będzie przeprowadzany z angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego. Najczęściej wybieranym językiem obcym jest język angielski.
Wyniki w czerwcu
Testy rozwiązane przez uczniów zostaną zakodowane. Sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki uczniowie poznają w czerwcu.
REKLAMA
Wynik egzaminu z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego na poziomie podstawowym będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.
Uczeń może ubiegać się o przyjęcie do trzech szkół ponadgimnazjalnych jednocześnie. O przyjęciu decydują: liczba punktów uzyskanych przez kandydata za oceny na świadectwie z wybranych przedmiotów i za inne osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz liczba punktów za wyniki egzaminu gimnazjalnego. W szkołach lub klasach dwujęzycznych może być dodatkowo przeprowadzony sprawdzian uzdolnień kierunkowych.
Egzamin gimnazjalny 2014. Nie znasz odpowiedzi? Strzelaj!>>>
Egzamin gimnazjalny 2014. "Nie uczyłem się, ale i tak zdam">>>
REKLAMA
Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w kwietniu, to będzie go pisać w drugim terminie - 2, 3 i 5 czerwca. Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu musi przystąpić do niego jeszcze raz.
Z egzaminu gimnazjalnego zwolnieni są laureaci i finaliści olimpiad i konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim.
<<<Czytaj więcej o egzaminie gimnazjalnym 2014>>>
IAR, PAP, CKE, kk