Ukraina nałoży sankcje na Rosję

Prezydent Petro Poroszenko podpisał ustawę, dotyczącą wprowadzenia sankcji wobec Rosji.

2014-09-10, 17:15

Ukraina nałoży sankcje na Rosję
Gazprom . Foto: materiały prasowe, Gazprom

Posłuchaj

Dziennikarka redakcji ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy Olena Babakowa: w sankcjach Ukrainy wobec Rosji chodzi o symbol (IAR)
+
Dodaj do playlisty

- Ukraińskie sankcje są opóźnione co najmniej o pół roku - mówi dziennikarka redakcji ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy Olena Babakowa. Jak wyjaśnia, tu nie chodzi o gospodarczą skuteczność tych sankcji, bo zachodnie sankcje są bardziej dotkliwe. - Chodzi raczej o symbol, o to, że ludzie, którzy wspierają ekspansję Kremla nie mogą tak po prostu przyjeżdżać do Kijowa, chodzić do restauracji i robić interesy - dodaje.

UE wstrzymuje się z wdrożeniem swoich sankcji

Kilka dni wcześniej Unia Europejska uzgodniła swoje sankcje. Jednak wspólnota na razie wstrzymuje się z ich wdrożeniem, licząc że zawieszenie broni na Ukrainie będzie trwałe. Tymczasem, jak twierdzi ukraiński publicysta Witalij Portnikow, zawieszenie broni jest kruche. - Teraz wojny nie ma, ale nie ma i pokoju - mówi dziennikarz. Jak tłumaczy Witalij Portnikow, jest to pokój z prowokacjami separatystów.
Lista ukraińskich sankcji wobec Rosji obejmuje 172 obywateli rosyjskich i 65 firm.

IAR, abo

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej