Imigranci próbują opuszczać Grecję na fałszywych paszportach

Na greckich lotniskach prawie codziennie policja aresztuje imigrantów. W ostatnim okresie zwiększyła się liczba uchodźców, którzy próbują wydostać się z Grecji drogą lotniczą, posługując się przy tym fałszywymi dokumentami.

2016-08-26, 21:08

Imigranci próbują opuszczać Grecję na fałszywych paszportach
. Foto: Horiuchi73/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons

Imigranci z fałszywymi paszportami próbują wylecieć z regionalnych greckich lotnisk do Niemiec, Włoch czy Belgii. Grecka policja podała, że w większości są to młodzi ludzie.

W tym tygodniu tylko na lotnisku w Heraklionie na Krecie greckie służby aresztowały ośmiu uchodźców, głównie z krajów afrykańskich i Afganistanu. Mieli fałszywe francuskie, włoskie, a nawet japońskie dokumenty. Do podobnych przypadków doszło w ciągu ostatnich dwóch tygodni między innymi na Lesbos, Rodos, Mykonos czy w Kalamacie.

Powiązany Artykuł

migranci 1200.jpg
Coraz więcej imigrantów w Grecji. Sytuacja bliska wymknięcia się spod kontroli

Tymczasem grecki minister do spraw migracji Janis Muzalas tłumaczy, że około czterech tysięcy osób, których nie mogą odnaleźć greckie służby, to prawdopodobnie uchodźcy chcący uniknąć rejestracji, aby nie utknąć w Grecji na dobre. Minister dodał, że będą oni próbowali przedostać się do innych krajów unijnych. Z tego powodu w lokalnych portach i na lotniskach zaostrzono codzienne kontrole.

Z powodu zamkniętych granic na szlaku bałkańskim, w całej Grecji utknęło około 59 tysięcy migrantów.

REKLAMA

IAR/koz

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej