Witold Kołodziejski

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji we współpracy z Pocztą Polską podjęła działania na rzecz poprawy ściągalności abonamentu.

2009-02-09, 08:53

Witold Kołodziejski

Posłuchaj

+
Dodaj do playlisty

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji we współpracy z Pocztą Polską podjęła działania na rzecz poprawy ściągalności abonamentu. Od stycznia zmieniły się zasady opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego. Obowiązujące przez ponad 30 lat książeczki abonamentowe zastąpiły imienne blankiety. Poczta Polska tłumaczy zmianę rosnącymi kosztami rozliczania abonamentu według tradycyjnych zasad.

Przewodniczący Rady Witold Kołodziejski zapewnił w Sygnałach Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że problemy wynikające ze zmiany są przejściowe. Zmiana spowodowała pewne zamieszanie, zwłaszcza wśród starszych słuchaczy. Dlatego Poczta Polska zapewnia, że informację na temat nowego sposobu opłacania abonamentu można uzyskać na stronie internetowej Poczty (www.poczta-polska.pl), pod numerem infolinii 0 801 333 444, a także w każdym okienku pocztowym.

Witold Kołodziejski sprostował też opinię niektórych polityków, którzy wielokrotnie wypowiadali się na temat konieczności zniesienia opłaty abonamentowej. Przypomniał, że płacenie abonamentu wciąż jest obowiązkowe, a zapłacenie za kilka miesięcy z góry oznacza duże oszczędność dla domowego budżetu. Niepłacenie abonamentu wiąże się zaś z karami.

Przewodniczący KRRiT odniósł się także do informacji o przygotowywanych zmianach w ustawie o radiofonii i telewizji. Podkreślił, że zależy mu przede wszystkim na takich rozwiązaniach, które zapewnią stabilne finansowanie mediów publicznych. Dodał, że na razie sceptycznie odnosi się do pomysłu finansowanie mediów publicznych z części podatku dochodowego. Podkreślił, że chciałby poznać dokładne kalkulacje, ile - według takiego rozwiązania - Ministerstwo Finansów może przekazać do budżetu mediów publicznych. Zaznaczył przy tym, że przyszłość obecnej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jest dla niego drugorzędna i jeśli nowelizacja ustawy zapewni stabilne finansowanie mediów publicznych, to będzie zabiegał o jej poparcie.

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej