Spotkanie minister cyfryzacji z przedstawicielami Facebooka

Anna Streżyńska przyjmie przedstawicieli serwisu z Dublina, którzy odpowiadają za politykę społecznościową Facebooka.

2016-11-24, 10:41

Spotkanie minister cyfryzacji z przedstawicielami Facebooka
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: flickr/Spencer E Holtaway

Posłuchaj

Anna Streżyńska powiedziała, że tematem rozmów będą między innymi zasady blokowania stron na portalu, które jej zdaniem są niejasne/IAR
+
Dodaj do playlisty

Wcześniej minister Anna Streżyńska zapowiadała, że tematem rozmów będą między innymi zasady blokowania stron na portalu, które jej zdaniem są niejasne.

Według minister, działania Facebooka mogą mieć znamiona cenzury prewencyjnej, zakazanej w Polsce w konstytucji.

W czerwcu tego roku Facebook oraz kilka innych podmiotów podpisało umowę z Komisją Europejską, w której zobowiązały się do zwalczania mowy nienawiści w Internecie. Zdaniem minister Streżyńskiej, usunięciu z Facebooka treści - niewłaściwych zdaniem administratorów - powinno towarzyszyć uzasadnienie.

Inną kwestią, która ma zostać poruszona na spotkaniu będzie zakres moderowania zawartości udostępnianych przez użytkowników Facebooka.

REKLAMA

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska poinformowała, że dzisiejsze spotkanie jest wynikiem skarg jakie wpływały na działania portalu.

Blokowanie Marszu Niepodległości

Na początku listopada Facebook zablokował między innymi stronę Marszu Niepodległości. Przedstawiciele Facebooka wyjaśniali, że stało się to po doniesieniach innych użytkowników serwisu w związku z publikowaniem na tych stronach treści niezgodnych z regulaminem. Chodziło o stosowanie mowy nienawiści oraz atakowanie innych osób z powodu ich rasy, narodowości albo orientacji seksualnej.

Wiceszef Facebooka ds. polityki publicznej Richard Allan poinformował następnie w liście otwartym, że Marsz Niepodległości jest legalnym, zarejestrowanym wydarzeniem, dlatego zdecydowano jednak zezwolić na udostępnianie plakatów mimo, że zawierały symbol Falangi - zakazany na platformie z powodu historycznych odniesień do mowy nienawiści.

iz

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej