Policjantka kradła z depozytu podrabiane pieniądze

Zarzuty dla funkcjonariuszki, która próbowała zapłacić w jednym z wrocławskich sklepów fałszywymi pieniędzmi.

2009-11-27, 12:57

Policjantka kradła z depozytu podrabiane pieniądze

Wrocławska prokuratura postawiła zarzuty funkcjonariuszce, która próbowała zapłacić w jednym zwrocławskich sklepów fałszywymi pieniędzmi.

Jak ustalili śledczy, kobieta wprowadzała do obiegu podrobione banknoty i monety przez trzy lata. W jej domu znaleziono dokumenty świadczące, do jakich spraw fałszywki były zabezpieczane przez policję.

Funkcjonariuszka pracuje w Komendzie Miejskiej we Wrocławiu w wydziale, który zajmuje się fałszerstwami, stąd miała dostęp do zabezpieczanych falsyfikatów.

Trwa jeszcze przesłuchanie 40-latki. Nie wiadomo jeszcze czy będzie wniosek o jej tymczasowe aresztowanie.

REKLAMA

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej