BohaterON, czyli kartka dla Powstańca

- To nie jest korespondencja w jedną stronę. Na te kartki bardzo często wysyłana jest odpowiedź – opowiadała na antenie Polskiego Radia 24 współorganizatorka akcji BohaterON, Agnieszka Łesiuk-Krajewska.

2018-07-31, 20:00

BohaterON, czyli kartka dla Powstańca
Muzeum Powstania Warszawskiego. Foto: Shutterstock.com

Posłuchaj

31.07.18 Agnieszka Łesiuk-Krajewska o kampanii BohaterON
+
Dodaj do playlisty

1 sierpnia będziemy obchodzić 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia rozpocznie się również trzecia edycja akcji BohaterON, której organizatorzy zachęcają do wysyłania kartek pocztowych do powstańców warszawskich. W minionych latach do uczestników walk o stolicę wysłano ponad 215 tysięcy pocztówek.

- To gest bardzo prosty, ale bardzo wiele znaczy - tłumaczyła na antenie Polskiego Radia 24 Agnieszka Łesiuk-Krajewska. - Przez dwa lata kampanii tych kartek i listów otrzymali Powstańcy Warszawscy ponad 215 tysięcy, to imponująca liczba. Musimy też pamiętać, że za tą liczba mamy setki tysięcy wzruszeń, łez wzruszeń, uśmiechów, te reakcje bohaterów są tak niesamowicie motywujące i ich odpowiedzi na te pocztówki - bo to nie jest korespondencja w jedną stronę - Na te kartki bardzo często wysyłana jest odpowiedź. Powstańcy chętnie odpisują. Mało tego, to często nie kończy się na korespondencji, bo spotykają się, dzwonią do siebie i ta akcja tak naprawdę łączyła pokolenia - dodała.

Powstanie Warszawskie - serwis specjalny

Agnieszka Łesiuk-Krajewska przypomniała na antenie, na czym polega akcja BohaterON, czyli kartka dla Powstańca. - Od 1 sierpnia, aż do 2 października każdy, kto zechce, może wysłać kartkę do powstańca warszawskiego. Kartkę można wysłać przez internet za pośrednictwem strony www.bohateron.pl - zostanie ona wydrukowana i przekazana adresatowi. Bezpłatne kartki można odebrać także m.in. w wybranych placówkach Poczty Polskiej, Lotto, w Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum II Wojny Światowej oraz w samolotach LOT. Akcja trwa do 2 października, czyli dnia, w którym przed 74 laty zakończyło się Powstanie Warszawskie. Gość Ewy Wasążnik dodał, że ze względu na 100-lecie Odzyskania Niepodległości, w tym roku, w materiałach użyto specjalnej czcionki "brygada 1918" dla podkreślenia wyjątkowości daty.

Więcej w całości audycji

REKLAMA

Gospodarzem audycji była Ewa Wasążnik.

Polskie Radio 24/tjak

___________________

Data emisji: 31.07.18

REKLAMA


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej