Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia wręczone: specjalna nagroda dla premiera Mateusza Morawieckiego
Polskie Radio przyznało Nagrody Gospodarcze firmom, których działalność przyczynia się do rozwoju kraju. Nagrodę specjalną otrzymał premier Mateusz Morawiecki.
2019-06-13, 23:17
Posłuchaj
Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski powiedział, że informowanie o stanie polskiej gospodarki jest jednym z obowiązków publicznego nadawcy./IAR/
Dodaj do playlisty
Szefa rządu wyróżniono za wpływ na rozwój polskiej gospodarki i tworzenie dobrego otoczenia dla przedsiębiorczości.
Nagrodę w imieniu premiera odebrał wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Podkreślił, że szef rządu może pochwalić się wieloma sukcesami z zakresu polityki gospodarczej, a jednym z nich jest Strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju.
Zdzisław Sipiera powiedział, że Polska ma stabilny stan finansów publicznych i wciąż rosnące inwestycje. Zaznaczył, że premier udowodnił, iż warto realizować cele gospodarcze służące także społeczeństwu, takie jak na przykład Rodzina 500+.
Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski: informowanie o stanie polskiej gospodarki jest jednym z obowiązków publicznego nadawcy
Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski powiedział, że informowanie o stanie polskiej gospodarki jest jednym z obowiązków publicznego nadawcy. Prezes dodał, że jest do przyjemny obowiązek, bo stan polskiej gospodarki oraz wyniki polskich firm są dobre. Jak dodał prezes, obowiązek informacji jest dostrzegany nie tylko przez firmy, ale także radiosłuchaczy.
REKLAMA
Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski powiedział, że informowanie o stanie polskiej gospodarki jest jednym z obowiązków publicznego nadawcy
Według Andrzeja Rogoyskiego zarządy firm zwracają uwagę nie tylko na wyniki finansowe swoich firm, ale także nagrody, które dostają. Jego zdaniem takie nagrody są dla kierownictw firm powodem do dumy.
- Jako najbardziej znana rozgłośnia chcemy również motywować i stymulować do korzystnych procesów dla polskiej gospodarki. To silne zaplecze profesjonalnych działań skłoniło nas do powołania Nagród Gospodarczych Polskiego Radia. Dzisiaj spotykamy się już po raz trzeci, aby wręczyć te cenne wyróżnienia. Trafią one do rąk najlepszych polskich przedsiębiorców. To właśnie te osoby pokazały, że można efektywnie, z dużymi sukcesami, prowadzić biznes w Polsce, a także promować naszą ojczyznę na arenie międzynarodowej, dając przykład innym krajom - podkreślił Andrzej Rogoyski, prezes Polskiego Radia.
Nagrody wręczono w kategoriach: dobry zarząd, przełomowe rozwiązanie, filantrop polski, skarb narodowy, ambasador biznesu RP.
Ich laureatami zostali odpowiednio: KGHM, PKO BP, Totalizator Sportowy, PKN Orlen oraz Grupa Lotos.
REKLAMA
Nagroda Gospodarcza Polskiego Radia w kategorii: dobry zarząd
Firma KGHM Polska Miedź S.A. zdobyła Nagrodę Gospodarczą Polskiego Radia w kategorii: dobry zarząd. Miedziowy gigant został wyróżniony za inwestycje i dbałość o pracowników. Nagrodę odebrał prezes spółki Marcin Chludziński.
- Bardzo dziękuję za nagrodę. Myślę, że stworzyliśmy taką atmosferę współpracy i zaufania w zarządzie, że udaje nam się stawiać czoła trudnym kwestiom związanym z produkcją. Widać to już na przykładzie pierwszych miesięcy tego roku, jeśli chodzi o skalę naszej produkcji i eksportu - powiedział Marcin Chludziński.
Prezes KGHM Marcin Chludziński odbiera Nagrodę Gospodarczą Polskiego Radia w kategorii: dobry zarząd
Drugie miejsce w tej samej kategorii zajęła firma Natur Produkt Zdrovit Sp. z o.o. za dbałość o pracowników i rozwinięty pakiet socjalny.
REKLAMA
Nagroda Gospodarcza Polskiego Radia w kategorii: przełomowe rozwiązanie
Pierwsze miejsce w kategorii: przełomowe rozwiązanie 2019 zajęła firma PKO Bank Polski S.A. Nagroda została przyznana za dynamiczny rozwój bankowości internetowej, szybkie przelewy oraz usługę e-Prawnik.
- Bank PKO BP powstał w 1919 roku. Przez sto lat dzielił losy Polski i polskiej gospodarki, zarówno te złe, jak i dobre. Ostatnia jego dekada prawdopodobnie należy do najlepszych w historii. Staliśmy się globalnym liderem technologicznym, co jest zauważane i doceniane przez naszych klientów. Bankowość internetowa w PKO BP to już właściwie jest bank w banku, ponieważ korzysta z niej ponad jedna trzecia naszych klientów - przypomniał Rafał Antczak, wiceprezes PKO BP.
Drugie miejsce w tej kategorii przyznano firmie Creotech Instruments S.A., spółce, której misją jest tworzenie autorskich systemów elektronicznych realizujących niestandardowe potrzeby użytkowników.
Kapituła doceniła Creotech Instruments za projekt platformy dedykowanej państwom Międzymorza, która umożliwi wykorzystanie ogromnej ilości danych satelitarnych gromadzonych przez europejskie satelity.
Trzecie miejsce w kategorii: przełomowe rozwiązanie 2019 zajęła firma Medical Inventi S.A.
REKLAMA
Nagroda docenia medyczny wynalazek z Lublina - sztuczną kość, która jest szansą dla pacjentów z ubytkami w kończynach. Specjalna biomasa idealnie wypełnia lukę, a po wyschnięciu twardnieje i z czasem zrasta się z żywą tkanką. Naukowcy nieśmiało mówią już o rewolucji.
Nagroda Gospodarcza Polskiego Radia w kategorii: skarb narodowy
PKN Orlen S.A. otrzymał Nagrodę Gospodarczą Polskiego Radia w kategorii: skarb narodowy. Koncern paliwowy został nagrodzony za rozwój infrastruktury, długoletnią działalność na rynku oraz nowoczesny kontakt z klientem.
- To dla nas ogromny zaszczyt. Także dlatego, że już po raz trzeci z rzędu znaleźliśmy się w gronie laureatów Nagród Gospodarczych Polskiego Radia. Nasze trzecie wyróżnienie i zarazem pierwsze miejsce w kategorii: skarb narodowy traktuję jako olbrzymie zobowiązanie do dalszej pracy - powiedziała Joanna Zakrzewska, rzecznik prasowy PKN Orlen S.A.
Drugie miejsce w tej kategorii zajął Bank Gospodarstwa Krajowego za wspieranie polskiej gospodarki, rozwoju i przedsiębiorców, a trzecie grupa PZU S.A. za dbanie o bezpieczeństwo w komunikacji drogowej oraz długoletnią działalność.
REKLAMA
Nagroda Gospodarcza Polskiego Radia w kategorii: filantrop polski
Laureatem Nagrody Polskiego Radia w kategorii: filantrop polski został Totalizator Sportowy Sp. z o.o. Firmę wyróżniono za wspieranie sportu i aktywnego stylu życia.
- Filantropia to niesienie bezinteresownej pomocy każdego dnia. Totalizator Sportowy poprzez Fundację Lotto im. Haliny Konopackiej czyni to z dumą od wielu lat. Bardzo się cieszę, że zostało to zauważone i docenione - podkreśliła Aida Bella, dyrektor biura rzecznika prasowego Totalizatora Sportowego.
Drugie miejsce w tej kategorii zajęły Polskie Koleje Państwowe S.A. za rozwiązania dla pasażerów niepełnosprawnych oraz inwestycje w nowoczesny tabor kolejowy.
Trzecie miejsce za wspieranie sportu i inicjatyw rozwijających infrastrukturę oraz lokalne społeczności trafiło do Grupy Lotos S.A.
REKLAMA
Nagroda Gospodarcza Polskiego Radia w kategorii: ambasador biznesu RP
Grupa Lotos S.A. za sponsorowanie polskich sportowców, podróżników i promocję Polski w świecie została laureatem Nagrody Gospodarczej Polskiego Radia. Koncern nagrodzono w kategorii: ambasador biznesu RP.
- Dziękuję za to wielkie wyróżnienie w imieniu całej grupy kapitałowej Lotos, która jest obecna nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Z naszymi produktami docieramy aż do 80 krajów na świecie. Zawsze też miło witamy wszystkich, którzy przyjeżdżają na nasze stacje i staramy się ich tak ugościć, żeby dzięki nam polska marka była dobrze rozpoznawalna - podkreślił Mateusz Aleksander Bonca, prezes zarządu grupy Lotos.
Drugie miejsce w tej kategorii zajął bank PKO BP S.A. za nowoczesność i ekspansję zagraniczną, a trzecie zajęła firma CCC S.A. za dobrą jakość produktów i ekologiczne podejście.
W kapitule, która decyduje o przyznanych nagrodach, zasiadają między innymi: Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Cezary Kazimierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego, i Andrzej Rogoyski, prezes zarządu Polskiego Radia.
REKLAMA
Nagrody Gospodarcze przyznawane są już po raz trzeci. Organizatorem wydarzenia jest Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia.
NRG, IAR, PAP, jk, bb
REKLAMA