Ruszają 28. Targi Książki Historycznej. Sprawdź, jaką ofertę przygotowano

Ponad dwieście wydawnictw zaprezentuje swoje publikacje podczas rozpoczynających się 28. Targów Książki Historycznej. Targi potrwają do niedzieli w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio. Wstęp na targi jest bezpłatny.

2019-11-28, 07:11

Ruszają 28. Targi Książki Historycznej. Sprawdź, jaką ofertę przygotowano
Na miłośników historii będzie czekać 117 stoisk . Foto: Targi Książki Historycznej/FB

Posłuchaj

Setki wydawnictw, muzea, biblioteki, a także antykwariusze zaprezentują swoją ofertę wydawniczą podczas rozpoczynających się 28.Targów Książki Historycznej. Relacja Agaty Woźniak (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Dyrektor targów Waldemar Michalski mówi, że na miłośników historii będzie czekać 117 stoisk z wydawnictwami komercyjnymi, specjalistycznymi, muzealnymi oraz zagranicznymi z takich krajów jak: Ukraina, Rosja, Białoruś i Niemcy.

Powiązany Artykuł

ringelblum-663.jpg
Emanuel Ringelblum – kronikarz getta warszawskiego

W ramach Targów Książki Historycznej zaplanowano ponad 200 spotkań autorskich m.in z: Andrzejem Nowakiem, Mariuszem Mazurem, Piotrem Zychowiczem, Krzysztofem Rakiem, Dermotem Turingiem i Thomasem Urbanem.

Podczas uroczystego otwarcia targów (godzina 12.00) zostaną wręczone nagrody KLIO, przyznawane naukowcom, którzy napisali najciekawsze książki dotyczące historii. W tym roku do nagrody zgłoszono prawie 200 książek.

Lista nominowanych

W kategorii autorskiej i monografii naukowych nominowano: Piotra Głuszkowskiego za książkę "Barwy polskości, czyli życie burzliwe Tadeusza Bułharyna", Alicję Urbanik-Kopeć za publikację "Anioł w domu, mrówka w fabryce" i Piotra M. Majewskiego za książkę "Kiedy wybuchnie wojna? 1938. Studium kryzysu".

REKLAMA

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Muzeum Narodowe w Krakowie. 140-letnia historia, która zaczęła się na balu

W kategorii varsaviana szansę na nagrodę mają: Adam Dylewski autor książki "Ruda, córka Cwiego. Historia Żydów na warszawskiej Pradze", Andrzej Zawistowski i jego publikacja "Stacja plac Dzierżyńskiego, czyli metro, którego Warszawa nie zobaczyła. Budowa warszawskiej kolei podziemnej w latach 50. XX w." oraz autorka książki "Mniej Strachu. Ostatnie chwile z Januszem Korczakiem" - Agnieszka Witkowska-Krych.

W kategorii edytorskiej nominowano: Fundację Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich za książkę "Ormiańska Polska", Państwowy Instytut Wydawniczy za "Straszny dwór, czyli sarmackie korzenie niepodległej", Archiwum Państwowe w Warszawie i Skarpę Warszawską za publikacje "Niepodległa Warszawa w obiektywie Zdzisława Marcinkowskiego", Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego za serię "COMUNICARE - Historia i Kultura", Wydawnictwo Austeria za "Chasydyzm. Atlas historyczny" oraz Fundację Pasaże Pamięci za książkę "Sen o teatrze".

paw/

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej