Wspólna walka z wirusem. Premier dziękuje uczestnikom hackathonu

- W walce z wirusem musimy się jednoczyć, a nic nie jednoczy tak, jak wspólna praca dla dobra ogółu - stwierdził premier Mateusz Morawiecki podsumowując międzynarodowy hackathon online HackCrisis: Tech 4 Good, współorganizowany przez GovTech Polska.

2020-03-22, 22:35

Wspólna walka z wirusem. Premier dziękuje uczestnikom hackathonu
Premier Mateusz Morawiecki. Foto: Krystian Maj/KPRM

Premier zauważył, że bardzo szybko rosło zainteresowanie udziałem w tym międzynarodowym wydarzeniu skierowanym głównie do programistów.

Powiązany Artykuł

morawiecki szumowski east news 1200.jpg
"Staramy się na bieżąco reagować na sytuację". Szef KPRM po spotkaniu nt. koronawirusa

"To, że już po kilku minutach od rozpoczęcia do inicjatywy dołączyło kilkaset osób, a w ciągu kilku dni niemal 2000 pokazuje, jak silna jest solidarność społeczności technologicznej - od wielkich koncernów, przez instytucje publiczne, po indywidualnych programistów" - napisał Mateusz Morawiecki.

Szef rządu pogratulował zwycięzcom oraz podziękował organizatorom i zespołom zaangażowanym w hackathon online HackCrisis.

"Zwycięzcom gratuluję a organizatorom i zespołom, które pracowały 24 godziny na dobę serdecznie dziękuję za wspólną walkę z wirusem!" - napisał.

REKLAMA

Hackaton, nazywany też maratonem projektowania, wydarzenie skierowane do programistów, podczas którego informatycy i inne osoby związane z rozwojem oprogramowania, takie jak projektanci grafiki, twórcy interfejsów i menedżerowie projektów, stają przed zadaniem rozwiązania określonego problemu związanego z projektowaniem.

Powiązany Artykuł

1200_Czaputowicz_MSZ_TT.jpg
MSZ: walka z koronawirusem wymaga nadzwyczajnego działania polskiej dyplomacji

Programiści rozwiązywali zadania w trzech kategoriach tematycznych:
- Izolacja – jak wesprzeć tych, którzy ze względu na chorobę lub kwarantannę muszą zostać w domu
- Edukacja – jak produktywnie wykorzystać czas zamknięcia szkół i uczelni
- Fakty i dane – jak zapewnić skuteczną walkę z dezinformacją.

Zwycięzca każdej kategorii otrzymał 20 tys. zł nagrody. Oprócz tego, łącznie 7 najlepszych projektów ze wszystkich kategorii dostanie 6 tys. zł.

REKLAMA

Słowo "hackathon" powstało z połączenia dwóch angielskich słów hack i marathon, oznaczających odpowiednio hakowanie i maraton.

fc

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej