E-booki i audiobooki dla każdego. Bogata oferta online warszawskich bibliotek
Chociaż warszawskie biblioteki publiczne są w czasie pandemii koronawirusa zamknięte, oferują swoim czytelnikom zasoby online. W ramach akcji #niezostawiamczytelnika użytkownicy bibliotek mogą korzystać z e-booków, audiobooków, przedłużać wypożyczenia książek oraz uczestniczyć w wykładach online.
2020-04-06, 11:28
Warszawskie biblioteki oferują m.in. bezpłatny dostęp do platform Legimi (gdzie można wybierać wśród 60 tys. tytułów) oraz Libra.ibuk.pl (1700 tytułów). Żeby uzyskać kody dostępu, należy się kontaktować mailowo z wybranymi placówkami.
Powiązany Artykuł
Szef KPRM: w tym tygodniu rozszerzymy tarczę antykryzysową
E-oferta bibliotek warszawskich
Użytkownicy bibliotek, szczególnie dzieci, mogą liczyć również na aktywności online udostępniane codziennie na profilach na Facebooku oraz kanałach YouTube poszczególnych placówek - m.in. w Rembertowie i na Targówku. Biblioteka na Bielanach oferuje spotkania wideo z krytykami literackimi i filmowymi, recenzje gier planszowych, zajęcia plastyczne, kurs dla seniorów z obsługi komputerów oraz pokazy japońskiego teatru obrazkowego Kamishibai.
Biblioteka na Bemowie umożliwia przedłużanie terminu wypożyczenia każdej pozycji wielokrotnie - dotychczas taka opcja istniała jedynie przy książkach wypożyczanych na 30 dni. Można także prolongować pozycje, na które są rezerwacje, za wyjątkiem e-booków. Biblioteka przedłuży terminy wypożyczenia pozycji u tych czytelników, którzy nie zrobią tego samodzielnie.
Udostępnianie audiobooków
Powiązany Artykuł
Koronawirus w Polsce. Jak reagują instytucje kultury w Warszawie?
Ponadto placówka na Bemowie rozpoczęła konwersję audiobooków z płyt CD do formatu MP3, co umożliwi zdalne ich udostępnianie. Część z nich jest już dostępna. Przed wypożyczeniem czytelnik może odsłuchać fragment wybranego audiobooka.
REKLAMA
Stołeczne placówki zachęcają również do zapoznania się z zasobami Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej (mbc.cyfrowemazowsze.pl/dlibra), CBN Polony (polona.pl/), Wolnych Lektur (wolnelektury.pl/) oraz Federacji Bibliotek Cyfrowych (fbc.pionier.net.pl/).
REKLAMA