"To największy kryzys od II wojny światowej". Problemy Międzynarodowej Unii Kolarskiej
Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) poinformowała w czwartek o problemach finansowych, z jakimi boryka się przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Władze UCI zadecydowały o wysłaniu na urlop wszystkich 130 pracowników biura. Dodatkowo planowane jest obniżenie pensji wszystkich członków kierownictwa organizacji.
2020-04-09, 19:33
- W zeszłym tygodniu UCI poinformowała, że wszystkie zawodowe wyścigi zostają odwołane do 1 czerwca
- Z powodu pandemii odwołano m.in. mistrzostwa świata w kolarstwie górskim i na rowerach BMX
Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez władze UCI plan zakłada m.in. skierowanie na pełny lub częściowy urlop wszystkich 130 pracowników biura UCI oraz Światowego Centrum Kolarskiego w szwajcarskim Aigle, gdzie mieści się siedziba federacji.
Powiązany Artykuł
Giro d'Italia 2020: legendy kolarstwa pomogą w walce z koronawirusem. Wirtualny wyścig w Wielkanoc
Ponadto planuje się obniżenie wynagrodzenia i redukcję specjalnych dodatków dla kierownictwa UCI, rewizję projektów solidarnościowych dla poszczególnych krajowych federacji oraz umów z usługodawcami, dostawcami i konsultantami.
- UCI przechodzi największy kryzys od II wojny światowej. Na nasz sport wielki wpływ ma przełożenie na przyszły rok igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich, przesunięcie lub odwołanie wielu imprez oraz niepewność związana z drugą częścią sezonu - oświadczył szef UCI David Lappartient.
UCI poinformowała, że otrzymała ponad 650 wniosków o przełożenie lub odwołanie wyścigów, włącznie z sierpniowymi, co stanowi 30 procent wszystkich zawodów zaplanowanych w tym czasie. Najwięcej imprez odwołano w kolarstwie szosowym i górskim. Jak zaznaczyła UCI, „w geście solidarności” zwróci organizatorom odwołanych wydarzeń wszystkie opłaty rejestracyjne.
Obecnie odwołane są wszystkie wyścigi we wszystkich odmianach kolarstwa i kategoriach wiekowych aż do 1 czerwca.
>>> CZYTAJ TAKŻE: "To będzie katastrofa". 107. Tour de France bez kibiców? <<<
Odwołano m.in. mistrzostwa świata w kolarstwie górskim i na rowerach BMX. Torowe udało się przeprowadzić na przełomie lutego i marca w Berlinie, a szosowe – zdaniem UCI – nie powinny być zagrożone z uwagi na odległy termin (20-27 września). Tę imprezę zorganizują szwajcarskie miasta Aigle i Martigny.
REKLAMA
rbmk
REKLAMA