Szpital tymczasowy w każdym województwie. Ponad 5 tys. dodatkowych łóżek

Szpitale tymczasowe, które zapewnią dodatkowe łóżka dla pacjentów z COVID-19 mają powstać w każdym województwie, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Krakowie, Opolu, Katowicach, Szczecinie i Sopocie.

2020-10-31, 07:11

Szpital tymczasowy w każdym województwie. Ponad 5 tys. dodatkowych łóżek

Dzięki szpitalom tymczasowym baza łóżek szpitalnych dla pacjentów zakażonych koronawirusem zwiększy się o 5,5 tysiąca.

Powiązany Artykuł

szpital narodowy 1200 pap.jpg
Szpitale tymczasowe w województwach. Zapewnią tysiące łóżek dla pacjentów z COVID-19

Szpitale tymczasowe

Szpitale tymczasowe będą powstawać głównie w centrach kongresowo-wystawienniczych i halach sportowych. Oznacza to, że nie będą to miejsca, które obecnie wykorzystywane są przez służbę zdrowia. Część z nich zostanie uruchomiona w obiektach, które kiedyś pełniły funkcję szpitali lub przechodzą remonty.

Za realizację zadań związanych z tworzeniem szpitali tymczasowych odpowiedzialni są wojewodowie we współpracy ze szpitalami patronackimi. W zakresie dostaw sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej współpracują z Agencją Rezerw Materiałowych. Poprowadzą też akcję naboru lekarzy i personelu medycznego do pracy.

Na stronie premier.gov.pl opublikowano lokalizacje tymczasowych szpitali.

W województwie dolnośląskim szpital tymczasowy powstanie we Wrocławiu w centrum kongresowym przy ul. Rakietowej. W woj. kujawsko-pomorskim szpital tymczasowy zostanie stworzony na bazie Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowego przy ul. Wojska Polskiego w Ciechocinku.

REKLAMA

W województwie lubelskim szpital tymczasowy ma być urządzony w obiektach Targów Lublin przy ul. Dworcowej, zaś w woj. lubuskim będzie w Zielonej Górze w budynku powstającym na potrzeby Centrum Zdrowia Matki i Dziecka przy ul. Zyty.

W województwie łódzkim do roli szpitala tymczasowego będzie przystosowana hala Expo przy al. Politechniki w Łodzi. W woj. małopolskim na lokalizację tymczasowych szpitali wybrano dawne Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof przy ul. Mikołaja Kopernika oraz EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej.

W województwie mazowieckim powstają dwa szpitale tymczasowe, oba w Warszawie - na PGE Stadion Narodowym przy al. Księcia Józefa Poniatowskiego oraz w hali Centrum EXPO XXI przy ul. Ignacego Prądzyńskiego.

W województwie opolskim na lokalizację szpitala tymczasowego wybrano Centrum Wystawienniczo-Kongresowe przy ul. Wrocławskiej, zaś w województwie podkarpackim w nowo wybudowanym skrzydle szpitala MSWiA przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie.

REKLAMA

W województwie podlaskim szpital tymczasowy będzie w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego przy ul. Michała Wołodyjowskiego w Białymstoku oraz w budynku białostockiego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Żurawiej.

W województwie pomorskim tymczasowy szpital działać będzie w obiektach Sanatorium MSWiA przy ul. Bitwy pod Płowcami w Sopocie, zaś w woj. śląskim w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy pl. Sławika i Antalla w Katowicach.

W województwie świętokrzyskim szpital tymczasowy powstanie w halach wystawienniczych Targów Kielce przy ul. Zakładowej w Kielcach. W województwie warmińsko-mazurskim szpitale tymczasowe powstaną w Zespole Opieki Zdrowotnej przy ul. Mickiewicza w Nidzicy oraz w Zespole Opieki Zdrowotnej przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczytnie.

W województwie wielkopolskim szpital tymczasowy powstanie w obiektach Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ul. Głogowskiej w Poznaniu, zaś w woj. zachodniopomorskim w szczecińskiej hali widowisko-sportowej Netto Arena przy ul. Władysława Szafera oraz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Kliniczny nr 2 przy al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie.

REKLAMA


kb

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej