"Przeniesienie krzyża do Smoleńska jest niestosowne"
Wdowa po tragicznie zmarłym pośle Przemysławie Gosiewskim powiedziała, że łączenie pielgrzymki z przeniesieniem krzyża to rodzaj "handlu wymiennego".
2010-09-10, 15:29
Posłuchaj
Beata Gosiewska zaznaczyła, że ten pomysł nie rozwiąże problemu krzyża przed Pałacem Prezydenckim.
Pierwsza Dama Anna Komorowska przychylnie odniosła się do propozycji wspólnej pielgrzymki do Smoleńska z rodzinami ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu.
Prezydentowa napisała w oświadczeniu, że wczoraj otrzymała list od przedstawicieli 28 rodzin, które w katastrofie z 10 kwietnia bieżącego roku straciły najbliższych. Podkreśliła, że jest wzruszona i niezmiernie ujęta propozycją i zamierza wziąć udział w planowanej pielgrzymce.
List rodzin ofiar
Rodziny ofiar katastrofy napisały do prezydentowej, że do Smoleńska razem z pielgrzymami mógłby polecieć krzyż z Krakowskiego Przedmieścia, dla którego, jak czytamy w liście, "tak trudno znaleźć właściwe miejsce akceptowane przez wszystkich".
Wśród sygnatariuszy listu są bliscy: generała Franciszka Gągora, generała Andrzeja Błasika, pułkownika Zbigniewa Dębskiego, generała Kazimierza Gilarskiego, admirała Andrzeja Karwety, Stanisława Jerzego Komorowskiego, Barbary Maciejczyk, Justyny Moniuszko, generała Stanisława Nałęcz-Komornickiego, księdza generała Adama Pilcha, generała Włodzimierza Potasińskiego, majora Arkadiusza Protasiuka, Andrzeja Przewoźnika, Bronisławy Orawiec-Loeffler, Andrzeja Kremera, Mariusza Kazany, Jolanty Szymanek-Deresz, Izabeli Jarugi-Nowackiej, Jerzego Szmajdzińskiego, Arkadiusza Rybickiego, Stanisława Mikkego, Pawła Janeczka, Jacka Surówki, Leszka Solskiego, Tadeusza Lutoborskiego, Andrzeja Saryusz-Skąpskiego, Dariusza Jankowskiego, Katarzyny Piskorskiej i Janusza Krupskiego.
sm, Mitrowski
REKLAMA