Inspektorki i naczelniczki. Żeńskie formy nazw stanowisk możliwe w warszawskim ratuszu
W Urzędzie m.st. Warszawy od 1 stycznia 2021 r. wprowadzona zostanie możliwość stosowania żeńskich form nazw stanowisk pracowniczych. Stołeczny ratusz zapowiedział, że będzie apelował o zmianę przepisów tak, aby żeńskie końcówki mogły być stosowane także na pieczątkach czy legitymacjach.
2020-12-29, 09:52
"Poza wymienionymi w ustawie o pracownikach samorządowych stanowiskach takich jak sekretarka, sprzątaczka, telefonistka, praczka czy szwaczka wprowadzamy możliwość stosowania żeńskich form nazw wszystkich stanowisk w Urzędzie" - poinformował Urząd m.st. Warszawy.
Powiązany Artykuł

Drożej za parkowanie w Warszawie. Zmiany już od poniedziałku
Jak podkreślił, możliwość stosowania żeńskich form nazw stanowisk pracowniczych zostanie wprowadzona od przyszłego roku zgodnie z zapowiedzią prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.
"Od 1 stycznia 2021 r. Panie prezydentki, inspektorki, naczelniczki, burmistrzynie czy dyrektorki będą mogły posługiwać się żeńskimi formami nazw stanowisk w komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej, w tym na stronach internetowych i komunikatach prasowych, w stopkach wysyłanych e-maili, nagłówkach pism urzędowych, wizytówkach czy tabliczkach przydrzwiowych" - czytamy w informacji stołecznego ratusza.
Czytaj także:
REKLAMA
- Przesunięcie inwestycji i podwyżki opłat. Trzaskowski o kosztach pandemii w Warszawie
- Prezes Wód Polskich: Warszawa bezprawnie zrzuca ścieki do Wisły
- "Brak słów". Wiceszef MSWiA oburzony opinią Trzaskowskiego ws. ulicy Lecha Kaczyńskiego
Miasto przypomniało jednocześnie, że nazwy stanowisk pracowników administracji samorządowej określone zostały Rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 maja 2018 r. "Dlatego w większości dokumentów kadrowych, a także w dokumentach o charakterze formalnym, takich jak decyzje administracyjne i inne dokumenty, których forma została określona przepisami prawa, będzie musiała być stosowana forma męska" - wskazano.
"Będziemy apelować o zmianę ustawy, tak aby żeńskie końcówki mogły być stosowane także na pieczątkach czy legitymacjach" - podkreślił warszawski ratusz.
paw/
REKLAMA