"Profesjonalne działanie". Paweł Borys o przejęciu Idea Banku przez Pekao

2020-12-31, 14:46

"Profesjonalne działanie". Paweł Borys o przejęciu Idea Banku przez Pekao
Paweł Borys: od dwóch lat w gospodarce jest tyle zdarzeń nieprzewidywalnych, że nie jest łatwo prognozować.Foto: Polskie Radio

- Działanie UKNF i BFG zapewniające bezpieczeństwo deponentów Idea Bank i zaufanie do banków jest profesjonalne - ocenił decyzję o przejęciu Idea Banku przez Pekao prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

"Profesjonalne działanie UKNF i BFG zapewniające bezpieczeństwo deponentów Idea Bank i zaufanie do banków. Odpowiedzialna postawa Bank Pekao SA. Jedno z ryzyk dla sektora bankowego na 2021 mniej. Po obecnym kryzysie takich sytuacji w UE może być więcej" - napisał w czwartek Paweł Borys na Twitterze.

Powiązany Artykuł

Idea Bank 1200 pap.jpg
Idea Bank zostanie przejęty przez Pekao. BFG wszczął przymusową restrukturyzację

Bankowy Fundusz Gwarancyjny poinformował w czwartek, że względu na bardzo złą sytuację kapitałową Idea Banku wszczął jego przymusową restrukturyzację. Bank ten zostanie 3 stycznia 2021 r. przejęty przez bank Pekao.

"Dla banku Pekao SA przejęcie oznacza zwiększenie skali działalności i rozwój bazy klientów w segmentach mikrofirm i MŚP, strategicznych dla rozwoju banku. Struktura przejęcia w ramach przymusowej restrukturyzacji pozwala zminimalizować wpływ przejęcia na profil płynnościowy i kapitałowy banku Pekao SA" - napisano w komunikacie Pekao.

Czytaj także:

Dodano, że przejęcie, w ramach procesu przymusowej restrukturyzacji, pozwoli ograniczyć negatywny wpływ upadłości Idea Banku na sektor bankowy. 

pkr

Polecane

Wróć do strony głównej