Iskrzy w środowisku LGBT. Wulgarny wpis Lempart o poseł Lewicy i protest pod "GW"

2021-01-08, 16:38

Iskrzy w środowisku LGBT. Wulgarny wpis Lempart o poseł Lewicy i protest pod "GW"
Nocny protest aktywistów LGBT pod siedzibą "Gazety Wyborczej" przy ul. Czerskiej w Warszawie. Foto: Facebook/Fotografia Mikołaj Kiembłowski

Kolektyw "Stop Bzdurom" i znany jako "Margot" Michał Sz. wystosowali wezwanie do "Gazety Wyborczej". Aktywiści LGBT żądają usunięcia ich z listy "50 śmiałych 2020" stworzonej przez dodatek "Wysokie Obcasy", nazywając ranking "nieśmiesznym żartem". W nocy z czwartku na piątek protestowali przed siedzibą "Gazety Wyborczej" przy ul. Czerskiej w Warszawie.

Swoje żądanie "Margot" opiera na oskarżeniach o "przemoc seksualną" ze strony Klementyny Suchanow i "zamiatanie sprawy pod dywan" przez inną liderkę Strajku Kobiet Martę Lempart, które także zostały nominowane. Aktywiści LGBT oczekują od dodatku do "GW" przeprosin.

Powiązany Artykuł

sk pap_20201124_0MO 1200.jpg
"Margot" i "Stop Bzdurom" oczekują pisemnych przeprosin od "GW". W tle liderki Strajku Kobiet

"W nocy z 7 na 8 stycznia około godziny pierwszej pod siedzibą Agory na ulicy Czerskiej zebrała się grupa osób aktywistycznych, aby wyrazić sprzeciw przeciwko powtarzajacym się przejawom ignorancji wobec potrzeb społeczności trans których kolminacją były wywiady Krystyny Romanowskiej z Kają Szulczewską oraz publikacji listy »50 śmiałych« przez Wysokie Obcasy" - napisał w mediach społecznościowych fotograf Mikołaj Kiembłowski. 

"

W nocy z 7 na 8 stycznia około godziny pierwszej pod siedzibą Agory na ulicy Czerskiej zebrała się grupa osób...

Opublikowany przez Fotografia Mikołaj Kiembłowski Czwartek, 7 stycznia 2021

"Nikogo nie chcemy definiować, nikomu nie planujemy wkładać słów w usta - nie ma potrzeby, wszyscy wiemy, co się dzieje na łamach WO i co się dzieje w Internecie. Nie ma i nigdy nie będzie miejsca na wykluczanie nikogo z nas, żadnej części LGBTQ+. Osoby Trans* - jesteście ważne, wartościowe, prawdziwe. A Wy, osoby tak chętnie opowiadające o sojusznictwie: oczekujemy, że w końcu to pojmiecie i skończy się dyskusja dla zasięgów, a zacznie realne wsparcie" - napisali organizatorzy protestu.

"

HEJ WYBORCZA ILE RAZY TRZEBA NAPISAĆ ŻE TERFICIE ŻEBYŚCIE PRZESTALI? TU OSOBY PRÓBUJĄ GŁOŚNIEJ NIŻ MY, MOŻE DOTRZE Dumni i wściekli DW wysokieobcasy Gazeta Wyborcza

Opublikowany przez Stop Bzdurom - pamiętamy Piątek, 8 stycznia 2021

Powiązany Artykuł

Jan Strzeżek 1200.JPG
Radny Warszawy o Strajku Kobiet: chamstwo to jedyne paliwo Marty Lempart, chce na nim zbudować siłę polityczną

Początek "wojenki"?

Przewodnicząca Strajku Kobiet Marta Lempart w niewybrednych słowach miała z kolei wyrazić się o poseł Lewicy Agnieszce Dziemianowicz-Bąk. Screen, który ma pochodzić z prywatnej wiadomości na Facebooku, udostępnił Paweł Klebba, członek Partii Razem.

Z opublikowanej na Twitterze przez Pawła Klebbę wiadomości dowiadujemy się jedynie, że "każdy może kochać Dziemianowicz-Bąk", a po przecinku czytamy: "K...o, kłamstwo i kradzież cudzych pomysłów".

Marta Lempart zarzuca Dziemianowicz-Bąk najwyraźniej, że ta należy do osób robiących "sobie kariery na plecach ludzi". - "Z definicji trzymam się z daleka (od takich ludzi – przyp. red.), tak samo jak Strajk" - napisała.

TVP Info/pkr

Polecane

Wróć do strony głównej