Ks. Artur Godnarski nie żyje. Organizator Przystanku Jezus przegrał walkę z chorobą
Kapłan miał obniżoną odporność po niedawnym przeszczepie nerki. Zakażony koronawirusem od kilku tygodniu leżał w stanie ciężkim w szpitalu. Miał 52 lata.
2021-01-18, 16:51
O jego śmierci poinformował Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji, którego kapłan był sekretarzem, a także Przystanek Jezus na swoim profilu facebookowym.
Informując o odejściu księdza Artura Godnarskiego, Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji we wpisie na swoim profilu facebookowym prosił o modlitwę za zmarłego kapłana i za jego bliskich. "Zachowajcie w sercu serdeczne wspomnienie Człowieka, który całe życie oddał dziełu Nowej Ewangelizacji! Arturze... Odpoczywaj w pokoju!" - napisali autorzy wiadomości.
Informację o śmierci księdza Godnarskiego zamieścili także na swoim facebookowym profilu organizatorzy Przystanku Jezus. "Patrząc na jego życie i to, co każdy z nas mu zawdzięcza, oraz wierząc w zmartwychwstanie - nie rozpaczajmy - pamiętając, że kiedyś spotkamy się na innym przystanku - twarzą w twarz z Tym, do którego ksiądz Artur nas prowadził i którego uczył nas kochać i naśladować. Uwielbiajmy dobrego Boga, który dał nam tak wspaniałego Brata i Przyjaciela" - napisano na profilu Przystanku Jezus na Facebooku.
REKLAMA
Uczestnik i organizator wypraw misyjnych
Artur Godnarski urodził się w 1969 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w 1994 roku. Posługę pełnił w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Był założycielem, przewodniczącym i opiekunem działającej od 1997 roku Wspólnoty św. Tymoteusza - Katolickiego Stowarzyszenia w służbie Nowej Ewangelizacji z Gubina, która jest organizatorem Przystanku Jezus. W latach 1999-2013 pełnił funkcję koordynatora tej Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej. A w latach 1995-2007 dyrektora Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Tymoteusza.
Ksiądz Artur Godnarski był także organizatorem i uczestnikiem wypraw misyjnych - Przystanek Jezus dla Kamerunu (Nkol Avolo 2007 i 2009) oraz autorem projektu ewangelizacyjnego E2033.pl z 2007 roku. Był także członkiem Stowarzyszenia Dyrektorów Katolickich Szkół Ewangelizacji (ACCSE) i współzałożycielem Ogólnopolskiej Rady Dyrektorów katolickich kerygmatycznych Szkół Nowej Ewangelizacji.
REKLAMA
W latach 2009-2013 pełnił funkcję wizytatora nauki religii Wydziału Nauki Katolickiej, a od roku 2011 był sekretarzem Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji.
bartos
REKLAMA