Msza za ofiary koronawirusa. Abp Gądecki włączył się w "europejską sieć modlitwy"

Arcybiskup Stanisław Gądecki odprawił w poniedziałek w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Poznańskich Mszę świętą za ofiary pandemii włączając się w "europejską sieć modlitwy" - poinformowało biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

2021-03-15, 14:15

Msza za ofiary koronawirusa. Abp Gądecki włączył się w "europejską sieć modlitwy"
Abp Stanisław Gądecki. Foto: twitter.com/EpiskopatNews

Sieć modlitwy, tzw. łańcuch eucharystyczny, uruchomili w okresie Wielkiego Postu biskupi Europy przyłączając się do głosu papieża Franciszka, aby podkreślić bliskość Kościoła "z osobami zmagającymi się z koronawirusem".

Powiązany Artykuł

pomoc pixabay 1200.jpg
"Być tam, gdzie Bóg płacze". Działalność stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Sieć modlityw

- Wspólnie rozważyliśmy możliwość, a nawet obowiązek, wspomnienia we Mszy świętej ofiar, bardzo licznych ofiar pandemii - powiedział kard. Angelo Bagnasco, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) w swoim przesłaniu na rozpoczęcie tej inicjatywy.

Zaznaczył, że każda konferencja biskupia w Europie zobowiązała się do zorganizowania przynajmniej jednej Mszy świętej. - Będzie to jak utworzenie łańcucha modlitwy, łańcucha eucharystycznego, ku pamięci i w intencji tak wielu osób - powiedział.

Czytaj również:

Modlitwa za ofiary i ich rodziny

Biskupi modlą się za ofiary pandemii - ponad 770 tys. osób, które zmarły w Europie z powodu COVID-19, a także za ich rodziny, które przeżyły żałobę, za chorych i "niepewnych swojego życia" oraz pracowników służby zdrowia, wolontariuszy i wszystkich tych, którzy znajdują się na pierwszej linii frontu w walce z pandemią.

Powiązany Artykuł

shutterstock_papież 1200 free.jpg
Tomasz Terlikowski: dzięki Franciszkowi doszedł w Kościele do głosu nurt progresywny

Ofiarowują znak komunii i nadziei dla całego kontynentu jednocząc się ze wspólnotami chrześcijańskimi i kapłanami, którzy poświęcają się potrzebującym. Jak powiedział kard. Bagnasco, biskupi chcą wspierać ich słowem, a przede wszystkim modlitwą, żeby "mogli razem patrzeć ku lepszej przyszłości".

jmo

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej