WHO alarmuje. W Europie rośnie liczba zachorowań na COVID-19

Systematycznie rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem w Europie - informuje Światowa Organizacja Zdrowia. Tylko w ubiegłym tygodniu na kontynencie na COVID-19 zachorowało 1 mln 200 tysięcy osób. Głównym powodem pogarszającej się sytuacji jest brytyjski wariant wirusa.

2021-03-18, 21:20

WHO alarmuje. W Europie rośnie liczba zachorowań na COVID-19

Według WHO liczba zachorowań w Europie rośnie od trzech tygodni. Najgorsza na kontynencie sytuacja panuje w regionach, które na początku pandemii najlepiej radziły sobie z wirusem.

Powiązany Artykuł

Ursula von der Leyen 1200 Forum.jpg
Szefowa KE: od kwietnia dostawy szczepionek dla UE "podwoją się" do 100 milionów miesięcznie

- Chodzi o Europę Środkową, Bałkany i kraje bałtyckie. Wszędzie tam liczba zakażeń, hospitalizacji i zgonów jest jedną z najwyższych na świecie. Liczba nowych przypadków rośnie, a epidemia w Europie przesuwa się na wschód - podkreśla dyrektor biura WHO w Europie Hans Kluge.

Każdego tygodnia w Europie umiera obecnie ponad 20 tysięcy osób. To więcej niż w tym samym czasie w ubiegłym roku. Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że głównym winowajcą pogarszającej się sytuacji jest brytyjski wariant wirusa. Jest on obecny w 48 spośród 53 krajów na kontynencie.

Szef WHO w Europie poinformował, że poprawiła się sytuacja w Danii, Irlandii, Portugalii, Hiszpanii i w Wielkiej Brytanii. Przyczyną są wprowadzone w tych państwach ścisłe obostrzenia. W sumie w 27 krajach obowiązuje teraz całkowity lub częściowy lockdown.

REKLAMA


Posłuchaj

Rośnie liczba zachorowań w Europie. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR) 0:15
+
Dodaj do playlisty

 

Hans Kluge poinformował, że w Europie podano dotąd 107 milionów dawek szczepionek na koronawirusa. - W 45 krajach całkowicie zaszczepionych zostało 3 procent populacji. Dane z 23 krajów pokazują też, że w sumie 51 procent pracowników służby zdrowia otrzymało przynajmniej jeden zastrzyk - dodał szef WHO w Europie.

Czytaj także:

Pięć europejskich krajów otrzymało do tej pory szczepionki z prowadzonego przez WHO funduszu COVAX. To program, w którym bogate państwa wykładają pieniądze na szczepionki dla biedniejszych krajów.

REKLAMA

    kmp

    Polecane

    REKLAMA

    Wróć do strony głównej