Rocznica katastrofy smoleńskiej. Przedstawiciele MSZ uczcili pamięć poległych pracowników resortu
Przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w tym wiceministrowie: Piotr Wawrzyk i Paweł Jabłoński uczcili w sobotę pamięć byłych pracowników tego resortu: podsekretarza stanu Andrzeja Kremera oraz Dyrektora Protokołu Dyplomatycznego Mariusza Kazany, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.
2021-04-10, 18:53
Powiązany Artykuł
"Był politycznym wizjonerem, wyprzedzał swoją epokę". Jacek Sasin wspomina śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Wiceszefowie MSZ złożyli w 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej kwiaty na grobach Andrzeja Kremera i Mariusza Kazany.
Polegli w Smoleńsku
Andrzej Kremer urodził się 8 sierpnia 1961 roku w Krakowie. Był absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2008 roku został powołany na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Odpowiadał za politykę wschodnią. Wraz z premierem Donaldem Tuskiem, wziął udział w uroczystościach rocznicowych w Katyniu 7 kwietnia 2010 roku, ale 10 kwietnia wybrał się tam znowu służbowo z prezydentem Lechem Kaczyńskim.
Mariusz Kazana urodził się 5 sierpnia 1960 roku w Bydgoszczy. Skończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2003 roku pracował w MSZ w departamentach: Unii Europejskiej oraz Strategii i Planowania Polityki Zagranicznej. Od 2006 roku był dyrektorem biura Dyrektora Generalnego MSZ, następnie dyrektorem generalnym Służby Zagranicznej, a od 11 lutego 2008 roku – dyrektorem Protokołu Dyplomatycznego.
REKLAMA
10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.
- Warszawa: prezydent Andrzej Duda złożył hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej
- 11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Córka Gabrieli Zych: tam zginęło 96 rodzin, a nie osób
- Zbigniew Rau: katastrofa smoleńska stała się częścią naszej wspólnej, narodowej tożsamości
PAP/ Katedra Prawa Rzymskiego / Muzeum Historii Polski / bf
REKLAMA