Premier: chcemy, żeby do 10 maja każdy dorosły obywatel otrzymał e-skierowanie na szczepienie

- Chcemy, aby do 10 maja każdy dorosły obywatel mógł otrzymać e-skierowanie i aby od tego dnia mógł zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19 - powiedział w poniedziałek w punkcie szczepień w Legnicy premier Mateusz Morawiecki.

2021-04-19, 10:07

Premier: chcemy, żeby do 10 maja każdy dorosły obywatel otrzymał e-skierowanie na szczepienie
Premier Mateusz Morawiecki w podczas konferencji prasowej, transmitowanej z Punktu Szczepień Powszechnych w Legnicy. Foto: Adam Guz/KPRM

- Do 10 maja chcemy spowodować, aby każdy obywatel powyżej 18. roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i od 10 maja zapisywać się na szczepienie, tak, aby najpóźniej do sierpnia - a mamy rosnącą nadzieję, że może to być nawet wcześniej i zależy od liczby szczepionek przyjeżdżających do Polski - każdy obywatel mógł zostać zaszczepiony, jeżeli tylko będzie chciał - podkreślił premier.

Na konferencji w punkcie szczepień powszechnych w Legnicy wyjaśnił, że po tej dacie każdy chętny będzie mógł zapisać się na szczepienie.

Powiązany Artykuł

koronawirus szczepionka free shutt-1200.jpg
Jak Polacy oceniają Narodowy Program Szczepień? Jest nowy sondaż

Szef rządu wyrażał nadzieję, będą chcieli to zrobić wszyscy obywatele. - To, że szczepionki są skuteczne, widać na przykładzie Wielkiej Brytanii, która zaczęła program szczepień 1,5 miesiąca wcześniej niż kraje UE i dziś obserwuje gwałtowny spadek liczby zachorowań - przekonywał.

REKLAMA

Posłuchaj

Mateusz Morawiecki: Chcemy, żeby najpóźniej do sierpnia każdy obywatel mógł zostać zaszczepiony, jeśli tylko będzie chciał (IAR) 0:26
+
Dodaj do playlisty

 

- Mamy rosnącą nadzieję, że dzięki takim punktom szczepień powszechnych jak ten w Legnicy, będziemy mogli nie tylko przejść do kontrofensywy, ale spowodować, że pandemia będzie naprawdę coraz mniej dokuczliwa, a liczba nowych zakażeń będzie dawała nam możliwość odmrażania gospodarki - powiedział premier.

Więcej szczepionek

Premier powiedział, że system Narodowego Programu Szczepień działa i cały czas trwają starania, by był on o krok przed dostawami szczepionek. Przykładem tych działań są między innymi powszechne punkty szczepień, które rozpoczęły swoje funkcjonowanie.

Mateusz Morawiecki powiedział, że dostawy preparatów przeciw COVID-19 są coraz większe.

REKLAMA

Posłuchaj

Mateusz Morawiecki: to wyraz tego, że udaje nam się wywierać coraz większą presję na dostawców szczepionek. (IAR) 0:20
+
Dodaj do playlisty

 

Do końca kwietnia do Polski dotrze 3,6 miliona dawek szczepionki od 4 producentów - Pfizer, Moderna, AstraZeneca oraz Jonhson & Johnson.

- Do tej pory broniliśmy się cały czas przed tą ponurą zarazą. Dzisiaj jesteśmy coraz lepiej przygotowani, żeby dzięki coraz większej liczbie dawek, móc wykorzystać do szczepień infrastrukturę, która została stworzona - dodał premier.

REKLAMA

Posłuchaj

Mateusz Morawiecki: staramy się być z tym systemem Narodowego Programu Szczepień o krok przed dostawami szczepionek, które do nas spływają coraz szerszą falą (IAR) 0:32
+
Dodaj do playlisty

 

Powszechność szczepień

Powiązany Artykuł

1200_szczepienie_shutterstock.png
Szczepienia w zakładach pracy. Mniejsze firmy też będą mogły organizować punkty

W poniedziałek 19 kwietnia rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób urodzonych w 1968 roku. Rejestracja odbywa się przez internet - system e-Rejestracji, Internetowe Konto Pacjenta, w punktach szczepień, przez infolinię 989 lub SMS-em pod numer 880-333-333.

Ponadto w kraju pracę rozpoczynają punkty szczepień powszechnych. W ramach pilotażu będzie to 16 punktów w każdym województwie.

REKLAMA

st

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej