Jens Stoltenberg: niektórzy z sojuszników NATO chcą nałożenia na Białoruś kolejnych sankcji
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że Sojusz Północnoatlantycki domaga się całkowitego wprowadzenia w życie sankcji nalożonych na białoruski reżim. Podkreślił, że działania władz w Mińsku, które zmusiły samolot do lądowania, by aresztować opozycjonistę, są niedopuszczalne.
2021-06-02, 14:00
Jens Stoltenberg wskazał, że widać wyraźnie, iż Białoruś i Rosja ściśle ze sobą współpracują. Jak mówił, w sprawie przechwycenia samolotu konieczne jest niezależne śledztwo.
Powiązany Artykuł

Media: Łukaszenka dopuszcza przesłuchanie Pratasiewicza przez "prokuratorów" z Donbasu
Sekretarz generalny poinformował podczas spotkania z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem w Londynie, że niektórzy z sojuszników NATO chcą nałożenia na Białoruś kolejnych sankcji.
Czytaj także:
- Ukraina: gazeta wystawia na aukcję okładkę z Łukaszenką ucharakteryzowanym na Stalina
- Rodzice Ramana Pratasiewicza zaapelowali do krajów UE i USA o pomoc w uwolnieniu ich syna
Zatrzymanie samolotu
23 maja kilkanaście kilometrów przed litewską granicą samolot linii Ryanair, lecący z Aten do Wilna, został przechwycony przez białoruskie lotnictwo i zmuszony do lądowania w Mińsku. Pretekstem było rzekome zagrożenie zamachem bombowym.
REKLAMA
Po lądowaniu białoruskie służby zatrzymały opozycyjnego dziennikarza Romana Protasiewicza, który był na pokładzie.
jbt
REKLAMA