"Polskie Radio ma bogatą ofertę, to oczywista decyzja". Czabański o przyjęciu sprawozdania przez KRRiT

2021-06-29, 23:20

"Polskie Radio ma bogatą ofertę, to oczywista decyzja". Czabański o przyjęciu sprawozdania przez KRRiT
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Foto: PAP/Tytus Żmijewski

Zdaniem przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyjęciu sprawozdania Polskiego Radia S.A. z realizacji misji publicznej w 2020 r. jest oczywista. - Polskie Radio ma bogatą ofertę programową. W zamian za abonament oferuje tyle wartościowych audycji i tyle wartościowej muzyki, ile nie oferuje żadna inna instytucja kultury w Polsce - powiedział Krzysztof Czabański. 

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała o przyjęciu sprawozdania Polskiego Radia S.A. z realizacji misji publicznej w 2020 roku. Uchwałę w tej sprawie przyjęto na posiedzeniu 24 czerwca.

Powiązany Artykuł

POlskie Radio.jpg
KRRiT przyjęła sprawozdanie Polskiego Radia z realizacji misji publicznej za 2020 rok

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powiedział, że Polskie Radio ma bogatą ofertę programową, dlatego taka decyzja jest dla niego oczywista.

- W zamian za abonament oferuje tyle wartościowych audycji i tyle wartościowej muzyki, ile nie oferuje żadna inna instytucja kultury w Polsce. To jest największa instytucja kultury w Polsce. Jest dla mnie oczywiste, że nie mogła zapaść inna decyzja niż przyjęcie sprawozdania z wykonania tego planu wydatkowania pieniędzy z abonamentu. To jest bardzo celowe i racjonalne wydawanie tych pieniędzy, z wielką korzyścią i z pożytkiem dla słuchaczy - podkreślił Krzysztof Czabański.

Za środki abonamentowe Polskie Radio zrealizowało w 2020 roku między innymi: 9300 korespondencji zagranicznych z 15 krajów, 931 odcinków 16 powieści udostępnionych w ramach projektu Agencji Muzycznej "Radiobook", 486 reportaży Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, 170 koncertów "na żywo" dostępnych online, 110 podcastów w Internecie, 100 premier lektur na antenach Polskiego Radia, 34 transmisje sportowe zrealizowane w trudnych warunkach obostrzeń związanych z pandemią i 8 nowych multimedialnych serwisów specjalnych stworzonych przez redakcję portalu internetowego Polskiego Radia, w tym serwis "Bitwa Warszawska 1920" nominowany do prestiżowej nagrody Prix Italia.


Podsumowanie roku 2020 Podsumowanie roku 2020

bartos

Polecane

Wróć do strony głównej