Müller: chcemy, by projekty z Polskiego Ładu trafiły najpóźniej we wrześniu pod obrady Sejmu

 - Jesteśmy zdeterminowani, by większość projektów ustaw z Polskiego Ładu mogła trafić najpóźniej we wrześniu pod obrady Sejmu, aby możliwie szybko były przyjęte i mogły wejść w przyszłym roku w życie - powiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

2021-07-28, 16:56

Müller: chcemy, by projekty z Polskiego Ładu trafiły najpóźniej we wrześniu pod obrady Sejmu

Rzecznik prasowy rządu Piotr Müller podczas środowej konferencji powiedział, że "rząd jest zdeterminowany do tego, aby główne projekty związane z Polskim Ładem zostały przyjęte jeszcze w tym roku". Poinformował także, że temat ten został omówiony podczas dzisiejszego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z ministrami zdrowia, infrastruktury, finansów i rodziny.

Powiązany Artykuł

pap Anita Czerwińska 1200.jpg
"Liczymy, że propozycje znajdą poparcie nie tylko w całej ZP, ale także poza nią". Czerwińska o Polskim Ładzie

- Jest nasza jasna determinacja, aby większość z tych projektów mogła trafić najpóźniej we wrześniu do obrad sejmowych, aby możliwie szybko były przyjęte i mogły wejść w przyszłym roku w życie - powiedział rzecznik. 

Posłuchaj

Rzecznik rządu: ustawy związane z Polskim Ładem wejdą w życie w tym roku. (IAR) 0:23
+
Dodaj do playlisty

- Większość projektów ustaw, które są kluczowe dla Polskiego Ładu, już w tej chwili jest wpisana do wykazu legislacyjnych prac rządu. Te duże, najważniejsze - jak system podatkowy czy kapitał opiekuńczy - są przedmiotem konsultacji społecznych - mówił Müller na briefingu prasowym po spotkaniach premiera z ministrami.

Czytaj także:

REKLAMA

Spotkania z ministrami 

Powiązany Artykuł

1200.jpg
Premier: celem Polskiego Ładu jest to, aby młodzi ludzie chcieli tutaj żyć i pracować

W pierwszej kolejności premier spotkał się z Adamem Niedzielskim. - Oprócz kwestii związanych z programem Profilaktyka 40+, który już obowiązuje i z którego obywatele mogą już korzystać, rozmawiano także o aktualnej sytuacji epidemicznej i programu szczepień - powiedział rzecznik. Dodał, że omówione zostały również "narzędzia, które mają zachęcić do szczepień", a które zostaną "niebawem przedstawione". 

Posłuchaj

Rzecznik rządu o spotkaniu Mateusza Morawieckiego z szefem MZ. (IAR) 0:24
+
Dodaj do playlisty

Spotkanie z ministrem finansów Tadeuszem Kościńskim dotyczyło z kolei aktualnych konsultacji społecznych nt. reformy systemu podatkowego i podwyższenia kwoty wolnej od podatku. - Konsultacje prawdopodobnie zostaną przedłużone do pięciu tygodni - poinformował Piotr Müller.

Z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem premier rządu rozmawiał m.in. na temat programu budowy dróg krajowych, a z minister rodziny Marleną Maląg omówił kwestie związane z kapitałem opiekuńczym, a także polityką mieszkaniową.

Rozmowy z Jarosławem Gowinem

Powiązany Artykuł

forum tadeusz kościński finanse 1200.jpg
"9 mln osób przestanie płacić podatek PIT". Minister finansów przedstawił projekt ustawy

Na konferencji rzecznik rządu został zapytany o kwestię poparcia koalicjanta PiS - Porozumienia - dla zmian podatkowych wpisanych w ten program.

REKLAMA

Piotr Müller stwierdził, że do tej pory z wicepremierem Gowinem oraz z jego zapleczem odbyło się około 20 spotkań "na różnym poziomie: eksperckim i politycznym". - Cześć zgłoszonych uwag została uwzględniona w ustawie podatkowej - powiedział rzecznik rządu i podał za przykład obniżenie ryczałtu z 17 do 14 proc. oraz z 15 do 12 proc. zależnie od prowadzonej działalności gospodarczej.

Rzecznik przyznał, że "nadal jest różnica zdań w pewnym zakresie" między PiS a Porozumieniem. - Od tego są konsultacje społeczne i międzyresortowe, aby uwagi zgłosić, ale nie wszystkie z nich mogą być zrealizowane z prostej przyczyny: jednocześnie, w tym samym dokumencie, który podpisał wicepremier Gowin, czyli w Polskim Ładzie, są rzeczy związane ze zwiększeniem nakładów na służbę zdrowia - powiedział Piotr Müller.

jbt

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej