Otylia Jędrzejczak nowym prezesem Polskiego Związku Pływackiego

2021-09-26, 09:40

Otylia Jędrzejczak nowym prezesem Polskiego Związku Pływackiego
Kandydaci na prezesa - od lewej: Jacek Śmigielski, Otylia Jędrzejczak i Paweł Słomiński . Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Mistrzyni olimpijska z Aten 2004 Otylia Jędrzejczak została wybrana w Spale na prezesa Polskiego Związku Pływackiego. W głosowaniu pokonała Jacka Śmigielskiego 77:25.

  • Jędrzejczak zdobyła trzy medale igrzysk w Atenach w 2004 roku, w tym złoty na 200 m stylem motylkowym (oprócz tego dwa srebrne)
  • W jej bogatej kolekcji znajduje się też siedem medali mistrzostw świata: dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe, a także dziesięć mistrzostw Europy (5-3-2). Trzykrotnie (2004-2006) wygrała plebiscyt "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca roku w Polsce
  • Została pierwszą Polką, która trafiła do Międzynarodowej Galerii Sław Pływania (w 2019 roku)

Dotychczasowy prezes Paweł Słomiński nie otrzymał absolutorium i zaapelował do swoich delegatów o głosowanie na Jędrzejczak, której w przeszłości był trenerem.

O polskiej federacji w tej dyscyplinie sportu zrobiło się głośno tuż przed igrzyskami w Tokio. Okazało się wówczas, że sześcioro polskich pływaków w wyniku błędów popełnionych przy ich zgłoszeniach nie wystąpi na olimpijskim basenie, choć polecieli do Japonii. Po kilku dniach pobytu wrócili do kraju.

Posłuchaj

Nawa prezes przyznała, że zdaje sobie sprawę z tego, że czeka ją trudne zadanie (IAR) 0:34
+
Dodaj do playlisty

kp

Polecane

Wróć do strony głównej