Telefony komórkowe powodują groźne choroby? Prof. Sieroń nie ma wątpliwości

- Nie ma żadnych dowodów mówiących o tym, że telefony komórkowe szkodzą, powodują choroby, w tym - choroby nowotworowe - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Karolina Sieroń z Wydziału nauk o zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. 

2021-12-02, 15:04

Telefony komórkowe powodują groźne choroby? Prof. Sieroń nie ma wątpliwości
Operator sieci Play zastrzegł sobie możliwość podwójnego karania konsumentów za nieterminowe płatności poprzez utratę rabatu oraz odsetki za opóźnienie.Foto: Farknot Architect/shutterstock.com

Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy, we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, zorganizował coroczną międzynarodową konferencję edukacyjno-naukową poświęconą zagadnieniom wpływu pola elektromagnetycznego na życie i zdrowie człowieka oraz na środowisko, w kontekście rozwoju technologii telekomunikacyjnych, szczególnie rozwiązań sieci 5G. Hasło VI edycji Konferencji to "Fale radiowe są niewidoczne. Co robimy, by były transparentne normy i regulacje".

"Nie ma żadnych dowodów" na szkodliwość telefonów komórkowych

- Teza, że telefonów komórkowych należy się bać, nie jest tezą prawdziwą, jest tezą daleko posuniętą, aczkolwiek wiemy, że takie tezy też się zdarzają - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Karolina Sieroń z Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

- Nie ma jednoznacznych dowodów na to, że telefonia komórkowa, szeroko pojęta, szkodzi. Mamy pewnego rodzaju doniesienia mówiące o nagrzewaniu się ucha od fal emitowanych przez telefon komórkowy. Nie do końca pola te uszy ogrzewają i jeśli cokolwiek, nawet rękę, potrzymamy przy uchu, to ona się nagrzeje. Nie ma żadnych dowodów mówiących o tym, że telefony komórkowe szkodzą, powodują choroby, w tym - choroby nowotworowe - podkreśliła prof. Karolina Sieroń. 

Posłuchaj

Prof. Karolina Sieroń z Wydziału nauk o zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego: nie ma dowodów na szkodliwość telefonów komórkowych ("Temat dnia/ Gość PR24") 7:30
+
Dodaj do playlisty

Więcej w nagraniu. 

REKLAMA

Czytaj także: 

Konferencją zaplanowano na dwa dni - 1 i 2 grudnia 2021 roku. Tematyka pierwszego dnia Konferencji dotyczyła tego, w jaki sposób ustalane są dopuszczalne limity pól elektromagnetycznych oraz jak weryfikuje się ich dotrzymanie w Polsce i na świecie. Mowa była także o komunikacji zagadnień związanych z polami elektromagnetycznymi, a w szczególności, jak rozmawiać o tym skomplikowanym zjawisku fizycznym, aby w prosty sposób przekazywać trudną wiedzę szerokiemu gronu odbiorców. Drugi dzień Konferencji poświęcony jest medycynie, edukacji oraz walce z fake newsami. Podzielony zostanie na panele tematyczne, do których zostaną zaproszeni polscy oraz zagraniczni eksperci. 

Transmisje spotkań można oglądać online w serwisie YouTube na kanale Instytutu Łączności: 

***

Audycja: "Temat dnia/ Gość PR24"

ProwadzącyMagdalena Złotnicka

REKLAMA

Gość: prof. Karolina Sieroń (Zakład Medycyny Fizykalnej Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego)

Data emisji: 2.12.2021

Godzina emisji: 13.20


mbl

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej