Slalom równoległy drużyn mieszanych. Maryna Gąsienica-Daniel: mogłam pojechać lepiej

2022-02-20, 16:55

Złoto w slalomie równoległym zdobyli Austriacy, którzy w finale wygrali z Niemcami. Brąz wywalczyli Norwegowie.Foto: PAP/EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

Ostatniego dnia zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie reprezentacja Polski zajęła 10. miejsce w rywalizacji drużyn mieszanych w slalomie równoległym w narciarstwie alpejskim.

Polskie Radio jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym z Zimowych Igrzysk Beijing 2022. W Pekinie są nasi sprawozdawcy, których relacji będzie można słuchać na antenach Polskiego Radia, a także w specjalnym serwisie.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 >>> pekin2022.polskieradio24.pl

Przewodniczący MKOl Thomas Bach zamknął XXIV zimowe igrzyska w Pekinie. Zgasła pochodnia z ogniem olimpijskim, która płonęła od 4 lutego. Kolejne takie zmagania odbędą się za cztery lata w Mediolanie i Cortinie d'Ampezzo.

Reprezentacja Polski zajęła 10. miejsce w rywalizacji drużyn mieszanych w slalomie równoległym w narciarstwie alpejskim. Maryna Gąsienica-Daniel, Magdalena Łuczak, Michał Jasiczek i Paweł Pyjas odpadli w 1/8 finału, przegrywając z Norwegami. Punkty dla polskiej drużyny zdobyli Gąsienica-Daniel i Pyjas, a Łuczak i Jasiczek byli wolniejsi od rywali. Norwegowie awansowali dzięki lepszym czasom.

Maryna Gąsienica-Daniel komentowała swój występ: "Mogłam pojechać lepiej, niż pojechałam, oczywiście dałam z siebie wszystko, ale nie udało się wpasować od razu, od pierwszego przejazd (…). Mój przejazd nie był do końca czysty, mamy tylko jeden przejazd, chciałam dać z siebie wszystko, ale nie wyszło tak, jakbym chciała" - zaznaczyła.

Michał Jasiczek przyznał, że jechał dość asekuracyjnie. - Trzeba uważać z agresywną jazdą, wszystko może się zderzyć, jeśli chodzi o wypadnięcie. Trasy były ustawione dużo bardziej na wprost w porównaniu z treningami - ocenił.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 dobiegły końca, Polacy z jednym medalem (Polskie Radio 24 / Magazyn olimpijski – Pekin 2022) 25:37
+

W klasyfikacji medalowej na pierwszym miejscu znalazła się Norwegia. Gospodarze zimowych igrzysk po raz pierwszy w historii są na trzecim miejscu. Jedynym polskim medalistą jest Dawid Kubacki, który na normalnej skoczni Zhangjiakou wywalczył brąz.

Reprezentanci Norwegii zdobyli w Pekinie w sumie 37 medali, w tym rekordową liczbę 16 złotych. Na drugim miejscu - z 12 złotymi krążkami - uplasowały się Niemcy, a na trzecim - po raz pierwszy w historii zimowych igrzysk - Chiny. Zawodnicy z Chin wywalczyli 9 złotych, 4 srebrne i dwa brązowe krążki. Przed czterema laty na igrzyskach w Pjongczangu Chiny w klasyfikacji medalowej znalazły się na 16. miejscu.