Lwów: żołnierze oczyścili poradziecki schron. Akcja trwała kilka dni
W poradzieckim schronie, który znajduje się na obrzeżach Lwowa może się ukryć, na dwóch poziomach, niemal 500 osób. Bunkier przygotowała do użytku ukraińska Obrona Terytorialna i okoliczni mieszkańcy. Żołnierze pilnujący obiektu powiedzieli, że oczyszczanie go trwało kilka dni.
2022-03-24, 23:35
Do schronu prowadzą wąskie metalowe schody. Pod ziemią są dwa poziomy. Na każdym z nich znajduje się kilka pomieszczeń do wykorzystania w razie zagrożenia. W większości z nich przygotowane są ławki z palet, miejsca do spania, zbiorniki na wodę pitną i węzeł sanitarny. W schronie działa też elektryczność i wentylacja. W jednym z pomieszczeń zgromadzono karimaty, śpiwory, koce, wózki dla dzieci, zabawki i obuwie.
Gotowe do wykorzystania są też piece, które poprzez specjalny system rur mogą ogrzewać oba piętra schronu. Drewno opałowe jest składowane w suchym, bezpiecznym miejscu w jednym z podziemnych pomieszczeń.
Lwów. Działania polskiej dyplomacji
Szef Służby Zagranicznej Arkady Rzegocki spotkał się 24 marca we Lwowie z dyplomatami i pracownikami działającemu w tym mieście Konsulatu Generalnego RP. Ministerstwo Spraw Zagranicznych nieprzerwanie utrzymuje obecność dyplomatyczno-konsularną w polskiej ambasadzie w Kijowie oraz w Konsulacie Generalnym we Lwowie.
Polskie służby konsularne od pierwszego dnia wojny udzielają pomocy wszystkim potrzebującym. Podczas spotkania Arkady Rzegocki podziękował wszystkim pracownikom za pełnioną służbę w czasie wojny, wyrażając uznanie dla ich pracy i poświęcenia w tym szczególnie trudnym czasie.
REKLAMA
- Wstrząsająca historia Ukrainki. "Jechaliśmy trzy dni. Dopiero po przekroczeniu granicy poczuliśmy ulgę"
- Podziękowania od Zełenskiego. "Największym zaufaniem naród Ukrainy darzy kraje bałtyckie i Polskę"
***
Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału ukraińskiego radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.
Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:
nt
REKLAMA
REKLAMA